reklama

Norům se musíme vyrovnat v agresivitě, myslí si Jarolím. Příliš změn v sestavě nechystá

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
Na Norsko příliš změn v sestavě nechystá. Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím před sobotním důležitým zápasem chce vsadit na jistotu.

Oslo - Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím jde do zápasu s Norskem s vědomím, že jen tři body mu zajistí klidné léto. Je však přesvědčený, že tým je dobře připravený, aby důležitý zápas v Oslu zvládl.

Češi už nemají klíčové hráče jako je Rosický, přesto nejsou slabí, varuje kouč Norů Lagerbäck Češi už nemají klíčové hráče jako je Rosický, přesto nejsou slabí, varuje kouč Norů Lagerbäck Čtěte zde

"Všichni víme, že je zápas pro nás hodně důležitý. Věřím, že jsme připraveni a soupeř nás ničím nezaskočí. Chci věřit, že mužstvo máme nachystané tak, abychom odehráli kvalitní zápas. Víme, o co jde. Potřebujeme tři body jako sůl, abychom měli naději na druhé místo," řekl Jarolím na předzápasové tiskové konferenci.

Po úvodních dvou remízách a prohře s Německem Češi zabrali a poslední dva kvalifikační zápasy vyhráli. Nejprve porazili právě Nory doma a poté San Marino. A zlepšení ukázali i v přípravných zápasech, trenér tak nemá důvod výrazněji sahat do sestavy.

"Moc změn oproti poslednímu kvalifikačnímu utkání nebude. Spíše jen ty vynucené, kdy s námi nejsou Tonda Barák a Filip Novák. Ale ještě tam nějaké otazníky mám," naznačil Jarolím.

Norsko má na rozdíl od českého týmu už minimální šance na postup, ale to není nutně česká výhoda. Naopak Seveřané se budou chtít předvést před novým trenérem Larsem Lagerbäckem.

Skalák v kasinu, Rosický na finále FA Cupu, další s rodinou u moře. Tak fotbalisté tráví dovolenou Skalák v kasinu, Rosický na finále FA Cupu, další s rodinou u moře. Tak fotbalisté tráví dovolenou Prohlédněte zde

"Norové nemají co ztratit. Asi nikdo už neočekává, že skončí druzí, i když teoretická šance je. Budou tedy klidnější. My se musíme oprostit od nervozity a předvést kvalitní týmový výkon," řekl Jarolím.

"Upozorňujeme hráče především na celkové pojetí Norů. Trenér tomu bude chtít vtisknout způsob hry, který praktikoval u Islandu, tedy důrazný a agresivní fotbal. V tom se jim musíme vyrovnat," nabádal Jarolím.

Za rozhodující považuje osobní souboje a následné sbírání míčů. "Musíme si dát pozor na zajišťování prostorů při nakopávaných míčích a sbírat odražené míče, aby soupeř nezískával území. Pak také standardky a hlavně dlouhé auty," dodal český kouč.

reklama