reklama

Novák: Nelíbí se mi německá povaha a celkově tým. Nikdy jsem jim nefandil

Filip Novák. Filip Novák. autor: ČTK
Fotbalový reprezentant Filip Novák byl před kvalifikační duelem proti Německu upřímný. "Nelíbí se mi ta jejich povaha a celkově tým. Nikdy jsem jim nefandil. Už odmalička," prohlásil o soupeři, kterého však má dobře nastudovaného.

Praha - Německo vždy patřilo k nejméně oblíbeným týmům fotbalového reprezentanta Filipa Nováka. O to větší motivaci bude mít v sobotu Němce porazit v kvalifikaci o mistrovství světa. Věří, že je se spoluhráči na favorita připraven a že tentokrát neselže, pokud se dostane do velké šance, jako proti Severnímu Irsku.

"Nelíbí se mi ta jejich povaha a celkově tým. Nikdy jsem jim nefandil. Už odmalička. Vždy jsen byl spíše fanoušek Anglie," řekl Novák při dnešním setkání s novináři. "Prostě k nim nemám žádný vztah. Není to tak, že je nesnáším, jen mi nesedí a nefandím jim. Jelikož je moc nemusím, tak jim to chci hodně znepříjemnit. Ale to chci v každém utkání," dodal.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

I když mu nefandí, tak německý fotbal sleduje a má přehled, co ho asi v sobotu čeká, pokud dostane od trenéra Karla Jarolíma šanci. "Mám jejich hráče nastudované. Na mé straně většinou operuje Thomas Müller, který sice není moc rychlý, ale je hodně chytrý. Hraje křídlo, ale zároveň je útočníkem. Vytahuje obranu, když se s ním obránce nechytí, tak je tam najednou sám. Umí si najít prostor na gól. Doufám, že mu to nedovolím," uvedl Novák.

Potkávat se zřejmě bude i s další oporou Bayernu Mnichov Joshuou Kimmichem, který nyní v reprezentaci nastupoval jako pravý bek. "Kimmich je mladý a rychlý. Má hodně náběhů, musíme si to pohlídat. Bude důležitá komunikace se stoperem a pomoc od krajního záložníka," řekl Novák. "Musíme jim jejich hru znepříjemnit a nenechat jim prostor," dodal.

V sezoně dal už šest gólů

Sám je ač bek hodně produktivní a v této sezoně dal za dánský Midtjylland už šest branek. Při minulém zápase za národní tým se Severním Irskem ale selhal ve stoprocentní šanci a neodvrátil bezbrankovou remízu.

Němci si na nás věří. nesmíme jim ukázat, že jsme slabší, říká Kadeřábek Němci si na nás věří. nesmíme jim ukázat, že jsme slabší, říká Kadeřábek Čtěte zde

"V hlavě jsem to chvilku měl. Ale v Dánsku jsem pak dal gól a je to už za mnou. Tohle musí člověk hodit za hlavu, aby ji měl čistou na další zápas. Mohu se z toho jen poučit a příště už to snad vyjde," řekl Novák, kterého si kvůli zahozené šanci stále dobírá předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, jenž Nováka dobře zná z Jablonce.

"Dnes k nám měl pan Pelta proslov a trochu si do mě kvůli té šanci rýpnul. Prý ho to stálo deset let života. Já to od něj beru. Znám ho dlouho, vím, jaký má humor, a on zas ví, že já tohle beru a mám popichování rád. Nevadí mi to, naopak," uvedl Novák s úsměvem.

Doufá, že i proti Německu se do nějaké šance dostane. I když ví, že zejména u standardních situací to budou mít Češi proti urostlým Němcům těžké. "Standardek budeme mít asi málo, o to důležitější bude se je snažit využít co nejlépe," prohlásil šestadvacetiletý bek.

reklama