reklama

Novák získává odpustek za neproměněnou šanci. I díky tréninku s rekordmanem

Filip Novák v souboji s Rurikem Gislasonem z Islandu Filip Novák v souboji s Rurikem Gislasonem z Islandu autor: FAČR/Jan Tauber
Běžela 62. minuta utkání fotbalové kvalifikace MS Česko – Severní Irsko a Filip Novák spálil obří příležitost. Kdyby ji loni v září proměnil, třeba by se teď Češi chystali aspoň na baráž o šampionát. Jenže Novák ji nedal, zápas skončil 0:0, tahle šance se stala tak trochu symbolem zpackané kvalifikace a Jarolímovi hoši místo baráže hrají přípravu v Kataru. A právě tam si v duelu s Islandem řekl Novák o odpustek.

Dauhá/Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti vstoupili do turnaje v Dauhá vítězstvím 2:1 nad Islandem. A u obou gólů do sítě jistého účastníka mistrovství světa byl právě Filip Novák.

Připomeňte si Novákovu šanci proti Severnímu Irsku (akce začíná v čase 2:21):

Šance Filipa Nováka v utkání se Severním Irskem Youtube.com

"Předvedl dobrý výkon, ale zrovna on má co odčiňovat, když si vzpomenu na tu jeho neproměněnou šanci se Severním Irskem ze startu kvalifikace," připomněl s úsměvem Novákovo memento po utkání s Islancem i kouč národního týmu Karel Jarolím.

Sám obránce dánského Midtjyllandu bral svůj povedený výkon s nadhledem. "Dvě asistence jsou hezké, ale mě potěší cokoli. Gól, asistence, i když hraju a vyhraje se. Byl jsem sice u obou gólů, ovšem nic to nemění na tom, že vyhrává tým," prohlásil Novák skromně.

Zaujala zejména jeho první "asistence". Míč totiž poslal střelci Tomáši Součkovi do pokutového území na nohu přímo z autového vhazování. A jak Novák přiznal, na tuto situaci se speciálně připravuje.

"Auty jsme trénovali. Kouč mě sleduje v Dánsku, kde jsem na dlouhé auty zvyklý. Dokonce jsem je trénoval s Rorym Delapem, co vytvořil rekord ve Stoke," zmínil Novák.

Bývalý irský obránce je legendou této disciplíny. "V životě jsem nic podobného neviděl. Je to fantastické. Myslím, že zahrává míč líp rukou než nohama," rozplýval se nad Delapem před časem dokonce i Luiz Felipe Scolari, kouč brazilských mistrů světa či Chelsea.

Takto házel auty Rory Delap:

Auty Roryho Delapa Youtube.com

Mimochodem u Delapa byl při jeho návštěvě v Dánsku Novák dokonce na školení. Věnovali se správnému rozběhu, úchopu míče či technice hodu. Češi i díky tomu získali mocnou zbraň na protivníky a Novák příležitost, jak přebít vzpomínky na neproměněnou šanci.

reklama