reklama

Skvělí fanoušci hnali lvíčata vpřed. Anthropoid a mafie ale mohou nejen jednadvacítku přijít draho

Transparent, který visel v českém kotli po většinu zápasu, může mít u UEFA přísnou dohru Transparent, který visel v českém kotli po většinu zápasu, může mít u UEFA přísnou dohru autor: Jan Tauber
Čeští fanoušci vytvořili během úvodního zápasu na "malém" Euru parádní atmosféru. Přesto si mohl kotel za brankou, který tvořili převážně fanoušci ostravského Baníku, některé stránky své podpory odpustit.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Během úvodního zápasu české reprezentace do jednadvaceti let na evropském šampionátu vytvořili čeští fanoušci parádní atmosféru, kterou by mohli závidět leckteré dospělé národní týmy ze starého kontinentu. 

Polské krutosti: Brutální postupový klíč či síla německého fotbalu. Má ale trenér čisté svědomí? Polské krutosti: Brutální postupový klíč či síla německého fotbalu. Má ale trenér čisté svědomí? Čtěte zde

Přesto si kotel za brankou tvořený z větší části fanoušky ostravského Baníku neodpustil pokřik: "UEFA Mafia." Tento chorál zněl Městským stadionem v Tychách zhruba desetkrát. 

Vedle pokřiků, které vedení evropského fotbalu nebývale dráždí, si čeští příznivci přinesli na stadion ještě v zápase proti Německu transparent: We remember. Anthropoid 1942. 

Co vlastně může českému fotbalu hrozit za podobné chování fanoušků? "Zatím nic konkrétního nevíme, ale předpokládám, že to bude UEFA řešit, protože jsem na zápase byl a seděl jsem těsně vedle delegáta, který si poznamenával některé situace," vysvětlil Generální sekretář Fotbalové asociace ČR Rudolf Řepka na dotaz reportéra Aktuálně.cz.

"Šlo o pokřiky a transparent," upřesnil Řepka, který vysvětlil, že u podobných situací musí problém nejprve vyřešit disciplinární komise UEFA, která potom pošle organizátorům doporučení, podle kterého se lidé z vedení turnaje rozhodnou. 

Ukázalo se, že Němci měli větší kvalitu. Náš výkon srazily zbytečné ztráty, smutní Lavička Ukázalo se, že Němci měli větší kvalitu. Náš výkon srazily zbytečné ztráty, smutní Lavička Čtěte zde

Česká strana momentálně čeká na rozhodnutí. Řepka nechtěl předvídat a spekulovat, co všechno může fotbalové asociaci nebo dokonce samotné reprezentaci hrozit. Přesto alespoň naznačil. "Nechci předvídat, ale můžeme dostat pokutu třeba 20 tisíc eur (524 tisíc korun). Nebo můžeme být dokonce podmínečně vyloučení z celého turnaje."

"Když se něco podobného stane v klubových soutěžích, tak se uzavře část stadionů, ale tohle na Euru už nejde udělat, protože jsou už prodané vstupenky na další zápasy ve skupině, takže to může probíhat jako na minulém evropském šampionátu dospělých v roce 2016, kdy byli podmínečně vyloučení Rusové," dodal Řepka.

"Je otázka, jak to bude UEFA řešit, protože žádné oddělené sektory na stadionech pro fanoušky nejsou. Leccos se určitě dá z televizních záběrů identifikovat, ale my si počkáme až, jak se k tomu vyjádří UEFA," doplnil na závěr tiskový mluvčí české jednadvacítky Jaroslav Kolář.

Tak německá mašina přejela mladé české hvězdy. Podívejte se na fotky z Eura Tak německá mašina přejela mladé české hvězdy. Podívejte se na fotky z Eura Prohlédněte zde
reklama