reklama

Přece jen proti Messimu? Češi znovu vyjednávají o přípravném zápase s Argentinou

Prověří Lionel Messi obranu české reprezentace? Prověří Lionel Messi obranu české reprezentace? autor: Reuters
Fotbalová asociace ČR je opět v kontaktu s Argentinou ohledně vzájemného přípravného utkání reprezentací. Strany spolu diskutují o říjnovém termínu, k dohodě je ale zatím podle všeho daleko. Pro březnový přípravný zápas s českým týmem dostala přednost Brazílie i kvůli tomu, že Argentina chtěla hrát na stadionu nejméně pro 30 tisíc lidí, který v Česku není.

"Pravdou je, že určitá komunikace mezi námi a Argentinou o tom druhém podzimním termínu v tuto chvíli probíhá. Neumím říct, jak moc je to reálné. Zejména s ohledem na to, že pokud by Argentina nadále trvala na tom, že chce hrát na stadionu s minimální kapacitou 30 tisíc diváků, je to věc, která je v jednáních velmi limitující," řekl novinářům předseda asociace Martin Malík.

Argentina, jejíž největší hvězdou je barcelonský útočník Lionel Messi, chtěla hrát s českou reprezentací už 26. března v německých Drážďanech. FAČR však preferovala zápas na domácí půdě, a proto se nakonec dohodla k utkání s Brazílií v pražském Edenu. Argentinská strana i tak znovu projevila zájem.

"Myslím, že nejen pro asociaci, ale pro celý český fotbal je dobře, že je zde zájem ze strany takových týmů s naším nároďákem hrát," doplnil Malík.

Asociace chce co nejdříve zveřejnit ceny vstupenek na duel s Brazílií. "Debata ještě probíhá, komunikujeme v této oblasti i s Brazílií. FAČR omezuje protokol, který běžně používá, abychom si byli jisti, že k fanouškům se vstupenek dostane skutečně co nejvíc. Předpokládám, že nejpozději na konci příštího týdne bychom měli být schopni oznámit, kdy a za jakých podmínek odstartuje předprodej vstupenek," uvedl Malík.

FAČR se chce zaměřit na to, aby se co nejméně lístků dostalo k překupníkům. "Je tam několik oblastí opatření proti překupníkům. Řešíme to interně v rámci našich bezpečnostních struktur zde na FAČR, bavíme se také s policií, kterou budeme žádat i o určitou prevenci v okolí stadionu," prohlásil Malík.

"Na druhou stranu, když se podíváme na samotnou UEFA, tohle je fenomén, který se úplně vymýtit nepodaří. Ale věnujeme se tomu, protože nechceme, aby lidé, kteří se v předprodeji dostanou ke vstupenkám, je nakupovali pouze k účelům dalšího přeprodeje," doplnil první muž FAČR.

Je přesvědčen, že Brazílie dorazí s oporami. "Samozřejmě žádný z velkých týmů vám do smlouvy nedá účast konkrétních jmen, nezaručí vám, že skutečně přijedou. Na druhou stranu máme určitou pojistku. Pokud by Brazílie nepřijela s top hráči a pokud se to projeví negativním způsobem na zájmu fanoušků, máme velmi významnou finanční pojistku vůči brazilskému týmu," dodal Malík.

Neymar do Edenu! Fotbalisty v březnu čeká superšlágr, utkají se s Brazílií Neymar do Edenu! Fotbalisty v březnu čeká superšlágr, utkají se s Brazílií Čtěte zde
reklama