reklama

Prostě jsem zasekl Messiho, směje se Schick. A časem si troufne i na hvězdy Sampdorie

ČR 21 - Malta 21: Patrik Schick ČR 21 - Malta 21: Patrik Schick autor: ČTK
Jeden start za reprezentační áčko už si Patrik Schick připsal v přípravě na letošní Euro ve Francii, ale v soutěžním zápase si ještě nezahrál. To se může změnit na půdě mistrů světa v Německu nebo v Ostravě proti Ázerbájdžánu, tedy týmům, se kterými Češi bojují v kvalifikaci o mistrovství světa 2018 v Rusku. Na dnešním posezení s novináři se mladý útočník rozpovídal nejen o reprezentační pozvánce, ale i o životě v Itálii.

Praha - Trenér národního týmu Karel Jarolím povolal na nadcházející kvalifikační dvojzápas proti Německu a Ázerbájdžánu zatím tři útočníky. Figuruje mezi nimi také mladý útočník Sampdorie Janov Patrik Schick.

V Plzni si z Petržely kvůli reprezentační pozvánce utahovali: Divili se, že jedu na sraz staré gardy V Plzni si z Petržely kvůli reprezentační pozvánce utahovali: Divili se, že jedu na sraz staré gardy Čtěte zde

Dvacetiletý bývalý hráč Bohemians 1905 už si jeden start v reprezentaci připsal, ale v přípravě proti Maltě, kde o nic nešlo. Schick totiž patří ke stavebním kamenům reprezentační jednadvacítky, za kterou může hrát dokonce i v dalším kvalifikačním cyklu.

Zkušenosti s áčkem už má

"Pro mě je určitě dobře, že jsem byl s áčkem už před Eurem na soustředění v Rakousku. Nemusím se už tolik rozkoukávat, už vím, o co v mužské reprezentaci jde a hlavně už se trochu s některými hráči znám," vzpomíná Schick na první kontakt se seniorskou reprezentací.

O nominaci Schicka do dospělé reprezentace se mluvilo už před minulým kvalifikačním zápasem proti Severnímu Irsku, ale tehdy dostaly přednost lvíčata, která hrála veledůležitý zápas o přímý postup na Euro proti Belgii, který i přes dobrý výkon nezvládla a alespoň o postup do baráže musí ještě zabojovat proti Moldavsku.

Prohra s Belgii stále bolí

Šeterle je před kempem reprezentační "21" zvědav na italské posily Simiče a Jankta Šeterle je před kempem reprezentační "21" zvědav na italské posily Simiče a Jankta Čtěte zde

"Stále mě to mrzí, ještě když naproti mně v kabině sedí Praet, který nám dal gól. Občas na to myslím, po tom průběhu utkání, ve kterém jsme měli asi pět tutovek a těsně před koncem jsme dostali branku na 2:1," vzpomíná na pokažený zápas Schick, který přiznává, že by v případě potřeby asi vypomohl lvíčatům v baráži.

O nominaci do seniorské reprezentace se Schick dozvěděl až den před oficiálním zveřejněním. "Dostal jsem zprávy, pak jsem mluvil s panem Šeterlem. Ale na stoprocent jsem to nevěděl, den před nominací jsem se dozvěděl, že pojedu na sraz s áčkem," popsal Schick po jaké trase se k němu dostala zpráva o nominaci.

Herní vytíženost se zvyšuje

Schick už je v Itálii tři měsíce a začíná se stále více prosazovat. "Kluci vás v Itálii ani moc neznají, takže nemůžete čekat, že když přijdete s Bohemky do Sampdorie, že posadíte hvězdy, jako jsou Muriel nebo Quaqliarella," stojí nohama na zemi Schick. "Já tomu dávám čas a jsem rád, že se můj herní čas v posledních zápasech zvyšuje. Chodím na ty půlhodinky a doufám, že v nejbližší době dostanu příležitost od začátku a pak bude na mě, jak se s tím poperu."

Jarolím na Německo nominoval i hvězdu Lvíčat Schicka, vrací se Petržela Jarolím na Německo nominoval i hvězdu Lvíčat Schicka, vrací se Petržela Čtěte zde

Ihned po příchodu do Sampdorie odehrál Schick v přípravě poločas proti slavné Barceloně. "Když jsem přestupoval do Sampdorie, tak jsem nečekal, že bych si mohl zahrát proti Barceloně, ale když jsem viděl náš program přípravy, tak se mi rozsvítily oči," potěšilo Schicka, že si zahraje na Nou Campu.

"Prostě jsem zasekl Messiho"

V zápase dokonce oklamal a obešel hvězdného Lionela Messiho. "Neřekl bych, že to byla nějaká velká frajeřina, prostě jsem zasekl Messiho (smích)." Pobavil všechny přítomné Schick.

Messi překvapil novým účesem, se kterým narazí i na Schicka. Inspiroval se u Ramseyho? Messi překvapil novým účesem, se kterým narazí i na Schicka. Inspiroval se u Ramseyho? Čtěte zde

"Život v Itálii je příjemný, a co se týče fotbalové stránky, tak je to tam určitě výš. Největší skok byl v tom, že hodně trenéři dbají na každý detail při práci s míčem. Nemají rádi, když hráči odskakuje balón. Technika vedení míče je v Itálii na prvním místě," odhaluje největší rozdíly odchovanec pražské Sparty.

Italština se lepší

Schick prý postupně překonává i jazykovou bariéru a s taktickými pokyny a komunikací na hřišti už nemá žádný problém.

"Není to na žádnou velkou konverzaci, ale co se týče komunikace na hřišti, tak s tím už nemám problém. Rozumím všem taktickým pokynům, protože ty se opakují na každém tréninku. Ale je těžké se pak bavit s klukama o obecnějších věcech, to je trochu těžší," přiznává Schick.

Takže se nabízí, že si Schick v týmu nejvíce rozumí se Slovákem Milanem Škriniarem. "S ním se bavím nejvíce," potvrzuje český forvard.

"Evropskou ligu Italové podceňují"

Inter Milán prohrál na Letné 3:1 a AS Řím remizoval v Plzni, nabízí se otázka, jestli Italové Evropskou ligu neberou jako podřadnou soutěž. "Úplně nevím, jak to mají v italských klubech, které Evropskou ligu hrají, nastavené, ale je všeobecně známo, že v Itálii berou hlavně Ligu mistrů. Přestože je Evropská liga kvalitní soutěž, tak mi přijde, že ji berou na lehkou váhu a tak trochu i podceňují," myslí si Schick.

Zrodila se hvězda? Holoubkova Sparta hrála jako z partesu, Inter šíleně. Další nápověda čeká v Brně Zrodila se hvězda? Holoubkova Sparta hrála jako z partesu, Inter šíleně. Další nápověda čeká v Brně Čtěte zde

Na život v Itálii si Schick zvykl poměrně rychle, ale přesto ho něco překvapilo. "Dojem na mě udělala asi jen italská siesta, odpoledne se jim moc nechce pracovat. Obchody i restaurace jsou zavřené. A líbí se mi hlavně moře, které mám před bytem," dodal Schick.

reklama