reklama

Proti Brazílii zase s Masopustem. V závěru už nám docházely síly, říká záložník

Lukáš Masopust v akrobatické pozici Lukáš Masopust v akrobatické pozici autor: Milan Kammermayer
Přestože si proti pětinásobným mistrům světa připsal teprve třetí start, jeho jméno znají Brazilci asi nejlépe. Lukáš Masopust odehrál proti legendárnímu soupeři plných pětadevadesát minut a patřil k nejlepším hráčům českého týmu. "Vláďa Coufal (spoluhráč z reprezentace i ze Slavie) ráno četl v novinách, že Češi jdou po sedmdesáti letech na Brazilce zase s Masopustem. Museli jsme se tomu smát," culil se po zápase šestadvacetiletý záložník.

Co hodnotíte konfrontaci s Brazilci?

Živě: Česko - Brazílie 1:3. Fotbalisté i přes zlepšený výkon na Kanárky nestačili Živě: Česko - Brazílie 1:3. Fotbalisté i přes zlepšený výkon na Kanárky nestačili Čtěte zde

Dal nám spoustu zkušeností. Dokázali jsme si, že můžeme odehrát vyrovnanou partii i s nimi. Pro nás hráče i pro fanoušky to byl skvělý zážitek.

První poločas jste zvládli velmi dobře, ve druhém už dominovali "Kanárci". Proč? 

Trošku nám došly síly. Hráli jsme fyzicky náročný styl, napadali jsme soupeře vysoko. Ale Brazilci jsou natolik zkušení, že bylo otázkou času, kdy se začnou prosazovat.

O přestávce jste vedli, jaké byly pokyny pro druhou půli?

Hrát pořád stejně, napadat je, což na ně platilo. Bohužel nám pak, jak jsem už říkal, docházely síly. Navíc byl soupeř živější.

A nezdálo se vám, že Brazilci hráli v prvním poločase na půl plynu?

Je otázka, jestli oni hráli na půl plynu nebo my jsme hráli tak dobře organizovaně a nepříjemně, že jsme jim nic nedovolili.

Na pravé straně jste předvedl sebevědomý výkon. Přenesl jste si pohodu ze Slavie?

Bez sebedůvěry nemá smysl na hřiště chodit. Proti tak skvělému mužstvu to platí dvojnásob. Musíte si prostě věřit.

V sestavě oproti Anglii bylo víc slávistů. Využila reprezentace červenobílou fazonu?

S Cufem na lajně jsme sehraní, víme, co od sebe čekat. Jestli měl vyšší počet slávistů v sestavě pozitivní vliv na celý tým, hodnotit nemůžu, to musí trenér.

Další selhání. Tak Češi po Angličanech nestačili ani na Brazilce, fotil to i Krajčo Další selhání. Tak Češi po Angličanech nestačili ani na Brazilce, fotil to i Krajčo Prohlédněte zde
reklama