reklama

První Šilhavého nominace. Do reprezentace vrátil Pavelku, Čelůstku a Hejdu

Jaroslav Šilhavý Jaroslav Šilhavý autor: Milan Kammermayer
Nový kouč fotbalového národního mužstva oznámil svůj výběr na utkání Ligy národů proti Slovensku a Ukrajině.

Praha - Nový trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý zařadil do své první nominace i záložníka Davida Pavelku a obránce Lukáše Hejdu a Ondřeje Čelůstku, kteří se vracejí po delší době.

Oproti poslednímu výběru svého předchůdce Karla Jarolíma udělal Šilhavý několik změn. Vracejí se také Matěj Vydra, Josef Šural a Bořek Dočkal, kvůli zranění vypadli Jan Kopic, Jan Sýkora a Tomáš Kalas. Mimo zůstali Ondřej Petrák, Tomáš Hořava, Vladimír Coufal a Jan Bořil.

Národní tým si premiéru pod Šilhavým odbude 13. října v Trnavě proti Slovensku v Lize národů. O tři dny později se představí v Charkově proti Ukrajině.

Povolal ale Hubníkova kolegu z obrany Plzně Hejdu, který za národní tým nastoupil jen jednou v červnu 2014 proti Rakousku. Od té doby byl pouze mezi náhradníky. "Hraje v Lize mistrů, a i když se vrací po zranění, tak je to kvalitní hráč a stoper pro reprezentaci," míní Šilhavý.

Po dvou letech se vrací defenzivní záložník Pavelka, kterého Šilhavý dobře zná ze společného působení v Liberci. "Poznal jsme ho jako skvělého kluka a hráče. Je to typ válečníka, které mám rád. A hraje v Turecku pravidelně. To byla jasná volba," řekl Šilhavý.

Při zranění Kopice trápí národní tým i pravý kraj zálohy, kde by mohli nastoupit útočníci Patrik Schick, Matěj Vydra a Josef Šural. Šilhavý by ale mohl ještě nominovat i někoho z náhradníků, kde jsou na tento post Lukáš Masopust, Jiří Skalák či Ladislav Krejčí.

"Kalas s Kopicem byli stabilní hráči a s nimi jsme počítali. Na kraji může alternovat útočník, možností je víc. Masopust v Jablonci ukazuje dobrou formu a je to typické křídlo. Začal hrávat i Láďa Krejčí, i když hraje v klubu spíše halfbeka v systému 3-5-2 a směrem dozadu se s tím trochu trápí. Ale potěšitelné je, že zase hraje," dodal Šilhavý.

Nominace české reprezentace:

Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Vaclík FC Sevilla 21 0
Tomáš Koubek Rennes 9 0
Jiří Pavlenka Brémy 6 0
Obránci Theodor Gebre Selassie Brémy 48 3
Jakub Brabec Rizespor 11 0
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 33 3
Ondřej Čelůstka Antalyaspor 4 1
Radim Řezník Plzeň 2 0
Lukáš Hejda Plzeň 1 0
Filip Novák Trabzonspor 15 1
Záložníci David Pavelka Kasimpasa 14 0
Antonín Barák Udine 11 5
Bořek Dočkal Philadelphia 35 6
Jaromír Zmrhal Slavia Praha 10 1
Jakub Jankto Sampdoria Janov 13 1
Josef Hušbauer Slavia Praha 18 1
Tomáš Souček Slavia Praha 13 2
Josef Šural Sparta Praha 19 1
Útočníci Michael Krmenčík Plzeň 17 7
Patrik Schick AS Řím 10 3
Matěj Vydra Burnley 20 5
reklama