reklama

Rivalita je tu pořád, těší se fotbaloví reprezentanti na prestižní souboje se Slováky v Lize národů

Radost českých fotbalistů. Radost českých fotbalistů. autor: Reuters
Čeští fotbalisté jsou spokojení s losem nové Ligy národů.

Praha - Skupina Ligy národů se Slovenskem a Ukrajinou? Fotbalovým reprezentantům udělal los skupiny nové Ligy národů radost. Těší se především na vyhecované souboje se Slováky.

"Myslím, že jsou to dobří soupeři. Hlavně Slovensko bude pro nás hráče i pro diváky hodně prestižní, protože ta česko-slovenská rivalita je tady pořád," říká záložník Jan Kopic. "Myslím, že se máme na co těšit," mne si ruce plzeňský středopolař v očekávání prestižních soubojů.

"Bude to stejné jako například v hokeji," přidává se útočník Václav Kadlec. "Každá naše konfrontace se Slovenskem je sledovaná a ani teď to nebude jiné. Vzájemné zápasy budou zajímat fanoušky a vlastně i celou veřejnost," doplňuje útočník Sparty.

Jeho parťák z reprezentačního útoku Michael Krmenčík vyhlíží derby se Slovenskem i kvůli tomu, že v klubové kabině sedává se slovenskými reprezentanty. "Silnější týmy jsme ani dostat nemohli, ale těším se na to. I proto, že v Plzni máme spoluhráče Matúše Kozáčika a Patrika Hrošovského, kteří za Slovensko nastupují," usmívá se Krmenčík.

Popichování v šatně Viktorie očekává i Kopic. "Možná se před zápasem s Páťou Hrošovským nebo Kozou hecneme. Nějak to hrotit určitě nebudeme," slibuje Kopic a dodává: "Ale samozřejmě, kdo z toho duelu vyjde vítězně, ten bude mít pak v kabině navrch."

A hlas z druhé, tedy slovenské strany? Zní velmi podobně. "Je to zajímavé, že jsme dostali dva sousedy Slovenska, aspoň to nebude daleké cestování. Hlavně s Českem to může být zajímavá konfrontace," přemítá zmiňovaný "Plzeňák" Hrošovský. "Už jsem jednou s Českem hrál, sice to byl tehdy jenom přípravný zápas, ale porazili jsme ho. Doufám, že se to podaří znovu," doplňuje.

Českým reprezentantům se zrod nové soutěže zamlouvá. "Líbí se mi, že se v Lize národů bude o něco hrát. Ne že by se v přátelácích o nic nehrálo, ale nemělo to takový náboj. Teď bude motivace větší," přesvědčuje Kopic.

Krmenčík souhlasí. "Liga národů je podle mě dobrá volba. Je lepší menší skupina, než tam mít víc týmů. Pro cestování je dobře, že Slovensko je hned vedle nás a Ukrajina je také kousek," libuje si reprezentační kanonýr.

Češi proti Slovensku. Jarolímův tým čeká v Lize národů prestižní derby, dalším soupeřem je Ukrajina Češi proti Slovensku. Jarolímův tým čeká v Lize národů prestižní derby, dalším soupeřem je Ukrajina Čtěte zde
reklama