reklama

Na zápasy se Šilhavý nedostane, soupeře neznáme. Manažer Sionko čeká na verdikt UEFA

Libor Sionko při silvestrovském derby v dresu Sparty. Libor Sionko při silvestrovském derby v dresu Sparty. autor: Milan Kammermayer
Nebýt pandemie koronaviru, měl by manažer fotbalové reprezentace Libor Sionko momentálně spoustu práce s organizací přípravy na Euro. Místo toho netrpělivě čeká na chvíle, kdy se celý tým zase sejde v plném počtu a bude se jednat o jeho vystoupeních. "Nezaměstnaný sice nejsem, ale práce je samozřejmě méně. Snad se na podzim zase všechno rozjede,“ přeje si bývalý záložník reprezentace.

Víte aspoň předběžně, jaký by měl být na podzim program českého národního mužstva?

Netrpělivě čekáme na rozhodnutí Výkonného výboru UEFA. Jeho jednání bylo z 25. května přeloženo na 17. června. Potřebujeme vědět, do kterých zemí se můžeme bez problémů vydat. Zatím jsme aspoň spokojeni, že došlo k restartu naší ligy.

Jaká je naděje, že se budou moci trenéři podívat za svými svěřenci do zahraničních klubů?

V některých zemích se sice fotbal zase začal hrát, ale s výrazně omezenou diváckou i funkcionářskou kapacitou. Je tedy problém se na stadiony dostat. Zatím naši trenéři mohou využívat jen video a zápasy české ligy.

V lize na sebe upozornilo hned několik mladých fotbalistů. Počítá se s nimi alespoň do širší nominace?

Všichni mají šanci. Trenéři je sledují a s mládežnickými trenéry se o nich bavíme. Máme jednotný názor, že čím víc bude nadějných mladíků, tím líp.

Čím vás liga po koronavirové pauze nejvíc zaujala?

Poborský: Na bundesligu byl smutný pohled, některá nařízení postrádají selský rozum Poborský: Na bundesligu byl smutný pohled, některá nařízení postrádají selský rozum Čtěte zde

Především tím, že se zatím hraje bez problémů. I když fotbal se dělá pro lidi, tak i bez diváků má přitažlivost. Mohou se o něm bavit, sledovat ho v televizi, něco se o něm dočíst. Horší je to pro hráče, kterým chybí divácká kulisa. Sám jsem jeden takový zápas také hrál a potřebná atmosféra mi moc chyběla.

Nemáte obavy, že náročným systémem středa-neděle-středa může docházet ke zdravotním problémům, hlavně svalovým?

V této oblasti může říci důležité slovo předchozí příprava i celková trénovanost. Kdo ani v pandemii nic neošidil, tak by měl i tento náročný systém zvládnout. Výhodu mají týmy se širším hráčským kádrem, a tedy i s možností častějšího střídání. Avšak myslím si, že i s užším kádrem lze dosáhnout dobrých výsledků.

A komu dáváte největší šance na titul i na účast v pohárové Evropě?

Po nedělní remíze v Edenu si myslím, že Slavii už Viktoria Plzeň nedožene. Pokud jde o pořadí na dalších místech, tak třetí příčku bych přál Spartě, ale o účast v evropských pohárových soutěžích má šanci bojovat ještě řada dalších mužstev. Dokonce i týmy, které po základní části obsadí sedmou až desátou příčku. Bude to ještě zajímavé.

Štafle, žebříky, plošina, hlavně vidět fotbal. Tak fanoušci sledovali derby v Ďolíčku Štafle, žebříky, plošina, hlavně vidět fotbal. Tak fanoušci sledovali derby v Ďolíčku Prohlédněte zde
reklama