reklama

Škodu s Gebre Selassiem nahradí ve fotbalové reprezentaci Kadlec se Sýkorou

Václav Kadlec Václav Kadlec autor: Milan Kammermayer
Sparťanský útočník Václav Kadlec a záložník Slavie Jan Sýkora se vracejí do fotbalové reprezentace. Trenér Karel Jarolím je povolal na zápasy kvalifikace MS proti Ázerbájdžánu a se San Marinem místo Milana Škody, jehož trápí zdravotní potíže, a Theodora Gebre Selassieho, který duely vynechá z rodinných důvodů.

Praha - Trenér Karel Jarolím musel před dnešním srazem české fotbalové reprezentace na kvalifikační zápasy v Ázerbájdžánu a se San Marinem udělat dvě změny v nominaci. Kvůli zranění vypadl útočník Slavie Milan Škoda a obránce Brém Theodor Gebre Selassie se omluvil z rodinných důvodů, protože očekává narození potomka. Nahradí je Václav Kadlec ze Sparty a Jan Sýkora ze Slavie.

Hematom na boku nepustí Škodu ani na reprezentační sraz Hematom na boku nepustí Škodu ani na reprezentační sraz Čtěte zde

Pětadvacetiletý Kadlec se vrací do národního týmu téměř přesně po roce. Poslední z dosavadních 15 startů si připsal loni v říjnu právě proti Ázerbájdžánu, kdy byl v základní sestavě při bezbrankové remíze. Zatím má na kontě tři reprezentační branky.

Trenér Jarolím mu dal při dodatečné nominaci přednost před dalšími náhradníky do útoku Matějem Vydrou, Stanislavem Teclem a Tomášem Necidem. Kadlec byl v posledních čtyřech soutěžních duelech v základní sestavě Sparty a vstřelil dva góly do sítě Teplic.

Třiadvacetiletý Sýkora naposledy nastoupil za reprezentaci v březnu při výhře 3:0 v přípravě s Litvou. Poté měl zdravotní problémy, v září už se ale napevno usadil v základní sestavě Slavie. Dosud v národním týmu posbíral čtyři starty.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde
reklama