reklama

Šuralův pomníček na Letné uctili také zástupci Slavie, vzpomínalo se i v Turecku

Podívejte se na záběry z pietního místa z úterního rána. Jakub Zuzánek |  00:35
Pod tribunou letenského fotbalového stadionu vznikl pomníček na uctění památky Josefa Šurala. Někdejší kapitán Sparty tragicky skonal v noci na pondělí.

Osmadvacetiletý Šural, který od zimy působil v tureckém Alanyasporu, zemřel při autonehodě cestou z nedělního zápasu na hřišti Kayserisporu.

Jeho tragická smrt vyvolala vlnu soustrasti na sociálních sítích, kde čest jeho památce mimo jiných vyjádřili například Petr Čech, Iker Casillas, nebo katalánská Barcelona.

Už v pondělí odpoledne pak fotbalová Sparta, kde Šural dlouho působil, vytvořila na svém stadionu pietní místo, kde si mohou fanoušci bývalého kapitána připomenout.

Kromě množství svíček se na místě objevil i červenobílý věnec, který na místo poslala Slavia. "Rivalita stranou, obrovská tragédie. Odpočívej v pokoji. Soustrast pozůstalým," napsal na Twitter Jaroslav Tvrdík.

Obdobné pietní místo vzniklo také v turecké Alanyii, kde Šural posledního půl roku působil. Na Šurala se také vzpomínalo ve večerních zápasech turecké ligy.

Před duelem Konyasporu s Galatasarayem vyběhli na plochu fotbalisté obou týmů s obřím bannerem, na němž byl vedle Šuralovy fotografie nápis "Alanyaspore, jsme s tebou". Cedule se stejným nápisem měla i řada fanoušků v hledišti. V utkání Malatyaspor - Kasimpasa si zase několik hráčů domácího celku při rozcvičování obléklo tričko s portrétem českého reprezentanta.

Takto se vzpomíná na libereckém stadionu U Nisy, kde strávil Šural podstatnou část kariéry.

Pietní místo je i U Nisy

Zveřejnil(a) Český fotbal pro fanoušky dne 30. April 2019
reklama