reklama

Na penalty jsem se nedíval, přiznal nervózní kouč lvíčat Krejčí

Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí. Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí. autor: ČTK
Trenér reprezentace fotbalistů do 21 let Karel Krejčí věří, že po dnešní výhře 2:0 v Řecku bude i nadále českému týmu nakloněno štěstí. Jednadvacítka se totiž vítězstvím v posledním kole kvalifikace udržela ve hře o postup, ale potřebuje k tomu příznivé výsledky ostatních týmů.

Na Euro postoupí vítězové devíti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst, do jejichž hodnocení se však celkům z šestičlenných skupin nezapočítávají výsledky s posledním. Češi momentálně vedou tabulku o tři body před Skotskem, které má však k dobru úterní zápas v Řecku a lepší vzájemnou bilanci s Krejčího výběrem.

Jednadvacítka udržela šanci na Euro. V Řecku rozhodla opakovaná penalta Jednadvacítka udržela šanci na Euro. V Řecku rozhodla opakovaná penalta Čtěte zde

"Jsem šťastný, že jsme to zvládli. Nerodilo se to lehce. První poločas byl vyrovnaný a pak to ovlivnilo vyloučení v závěru půle," uvedl Krejčí. Jeho tým hrál od 41. minuty podobně jako v domácím zápase přesilovku, ale zatímco loni v říjnu zachraňoval remízu 1:1, dnes ji dokázal využít k vítězství.

Za výhrou nasměrovala Čechy také střídání o poločase, kdy Granečný s Ostrákem nahradili Havelku s Plechatým. "Museli jsme do toho šáhnout a změnit rozestavení, protože jsme hráli proti deseti. Střídání tomu hodně pomohly a oživily," prohlásil Krejčí.

Jednadvacítka se totiž ujala vedení po penaltě nařízené za faul na Granečného. Šašinka sice pokutový kop neproměnil, ale kvůli špatnému postavení brankáře nechal rozhodčí penaltu opakovat. Tentokrát se k míči postavil Bucha a poslal hosty do vedení. V nastavení pak přidal pojistku Drchal.

"Já se na penalty ani nedíval, protože jsem byl nervózní. Dnes je trend takový, že se penalty nechávají opakovat, a klobouk dolů před rozhodčím, že do toho šel," uvedl Krejčí. "A musím pochválit Pavla (Buchu). Je vidět, že nabral sebevědomí, vzal odpovědnost na sebe a penaltu proměnil," dodal.

Češi si výhrou pojistili druhé místo v tabulce, ale pokud by Skotsko v úterý v Řecku ztratilo, bude jim patřit postup z první příčky. "Dnešní výhra je sladká odměna na závěr kvalifikace a teď budeme čekat na ostatní zápasy. První krok jsme udělali, to ostatní ovlivnit nemůžeme. Uvidíme, jak to dopadne, ale věřím, že budeme mít štěstí," řekl Krejčí.

reklama