reklama

Další problémy s covidem. Fotbalový reprezentant Pavelka měl pozitivní test

David Pavelka. David Pavelka. autor: Milan Kammermayer
Úvodní testy na srazu české fotbalové reprezentace před zápasy v Německu, s Izraelem a Slovenskem odhalily jednoho hráče nakaženého koronavirem.

Novinářům to řekl tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman. Nakaženým je sparťanský defenzivní univerzál David Pavelka, který to oznámil na instagramu. Ještě před ukončením preventivní karantény celého týmu na hotelu v Praze opustil mužstvo a je v izolaci.

Černý se dočkal nominace do národního týmu, Šilhavý musel udělat čtyři změny Černý se dočkal nominace do národního týmu, Šilhavý musel udělat čtyři změny Čtěte zde

"Těšil jsem se, že si po více jak roce opět zahraju za reprezentaci, ale testy byly bohužel proti. Mrzí mě to, cítím se naprosto zdravý, ale nedá se nic dělat," uvedl Pavelka, který hrál za národní tým naposledy vloni v červnu.

Trenér Jaroslav Šilhavý má po vypadnutí pozitivně testovaného hráče aktuálně ve výběru 25 fotbalistů, kteří v úterý odletí ke středečnímu přípravnému utkání s Německem. V neděli reprezentanti přivítají v Plzni v Lize národů Izrael a o tři dny později tamtéž uzavřou druhý ročník soutěže soubojem s bývalým federálním partnerem Slovenskem.

Reprezentanti během nynějšího srazu, který je poslední v roce, podstoupí celkem čtyři testy. První odběry už absolvovali dopoledne při příjezdu na hotel a až do výsledků byli izolováni na pokojích.

Druhá vlna testů čeká mužstvo v úterý, protože Němci vyžadují negativní výsledek den před utkáním. Další dvě série odběrů pak český celek absolvuje před domácími zápasy s Izraelem a Slovenskem.

Koronavirus reprezentaci výrazně zasáhl při posledních dvou srazech. V září po výhře 3:1 na Slovensku musel původní výběr kvůli dvěma pozitivním testům u členů realizačního týmu do karantény a proti Skotsku hrálo narychlo složené nové mužstvo pod vedením zastupujícího trenéra Davida Holoubka. V říjnu pak během srazu postupně vypadlo sedm hráčů včetně kouče Šilhavého.

Reprezentace zatím neskládá případné náhradní mužstvo. Šilhavý i vzhledem ke složité aktuální situaci nominoval 26 hráčů, což je vyšší počet než obvykle. Pavelka z výběru nyní vypadl.

reklama