reklama

Pro Schicka by bylo nejrozumnější ještě rok zůstat v Sampdorii, říká reprezentační kouč Jarolím

Karel Jarolím. Karel Jarolím. autor: Milan Kammermayer
Českou fotbalovou reprezentaci čeká velmi důležité kvalifikační utkání v Norsku. Pokud národní tým ve Skandinávii prohraje, tak si výrazně zkomplikuje postup do baráže o mistrovství světa v Rusku 2018. "Body potřebujeme, protože můžeme skončit druzí, ale baráž nám může utéct," říká kouč reprezentace Karel Jarolím.

Praha - Českou fotbalovou reprezentaci čeká na začátku června přípravný zápas v Belgii a kvalifikační utkání v Norsku o postup na mistrovství světa. Trenér národního týmu Karel Jarolím si uvědomuje důležitost utkání. "V Norsku to pro nás bude důležité utkání vzhledem k dalšímu průběhu kvalifikace. Body potřebujeme, protože můžeme skončit druzí, ale baráž nám může utéct."

Jarolím povolal na klíčovou bitvu s Nory čtyři lvíčata. Vrací se Šural, překvapením je Souček Jarolím povolal na klíčovou bitvu s Nory čtyři lvíčata. Vrací se Šural, překvapením je Souček Čtěte zde

Norové porazili v prvních pěti utkáních pouze San Marino. Bude to těžký zápas?

Pozor. I Norové mají ještě teoretickou šanci na postup do baráže. Nemůžeme nic podcenit. Navíc mají nového trenéra a po nepovedeném zápase v Severním Irsku se budou chtít předvést. Pochopitelně by bylo lepší vyhrát. Budeme se snažit zápas zvládnout. 

Nepociťujete ještě větší tlak, aby se postoupilo na MS? Vzhledem k nejisté situaci financování českého fotbalu by se případné finanční prémie za postup hodily, že?

Bez ohledu na situaci v českém fotbale bychom samozřejmě na turnaj postoupit chtěli. I ten finanční impuls z postupu je příjemný, ale musíme se na to dívat i ze sportovní stránky. Případný impuls by mohl být motivací pro mladé hráče a další rozvoj českého fotbalu.

Pelta ještě valnou hromadu může stihnout. Fotbal neví, jak bez dotací uživit 91 lidí na sekretariátu Pelta ještě valnou hromadu může stihnout. Fotbal neví, jak bez dotací uživit 91 lidí na sekretariátu Čtěte zde

Na červnový dvojzápas jste povolal hned čtyři hráče z reprezentační jednadvacítky, kterou čeká mistrovství Evropy v Polsku. Dohodl jste s koučem lvíčat Vítězslavem Lavičkou?

(Odpovídá Jaromír Šeterle, manažer A-týmu i jednadvacítky) Model je v podstatě stejný jako před dvěma lety. Ladislav Krejčí, Pavel Kadeřábek a Václav Kadlec tehdy byli s A-týmem na Islandu a ke lvíčátům se připojili před turnajem. Trenéři Jarolím s Lavičkou se dohodli, protože Víťa dobře ví, že A-tým je stále prioritou.

V nominaci A-týmu je i Patrik Schick, který by měl táhnout i jednadvacítku na Euro v Polsku. Jaký máte názor na jeho budoucnost?

Myslím, že má Patrik poradců dost, aby se rozhodl pokud možno správně. Každé přestupové rozhodnutí je s otazníkem. Těch možností, kam může odejít, je hodně. Nevím, zda je to už definitivně uzavřené. Pro něj by asi bylo zajímavější, aby nastupoval pravidelně, aby sbíral zkušenosti a vyhrál se. Kdyby byla možnost, aby zůstal další rok v Sampdorii, tak by to bylo asi nejrozumnější.

Nebojíte se, že ho můžou přestupové spekulace rozhodit? 

Věřím, že přestup už bude mít na srazu vyřešený. Bude uklidněný a nastavený správně. Jak na dvojzápas reprezentace, tak i na Euro jednadvacítek.

Vedle Schicka, Jakuba Jankta a Antonína Baráka se v nominaci objevil i další reprezentant do jednadvaceti let Tomáš Souček, kterého Slavia poslala pro jaro na hostování do Liberce. Proč jste se pro něj rozhodl i do A-týmu?

Souček je takový klasický defenzivní záložník, kterých v nominaci moc nemáme. Hraje pravidelně, máme ho každý týden na očích. Myslím si, že odevzdává kvalitní výkony, takže z toho důvodu jsme se pro něj rozhodli.

Mezi náhradníky se objevil i Václav Pilař, který se ke konci jara zotavil po těžkém zranění. Čím vás během krátké doby přesvědčil?

Myslím si, že pro Vaška je to i z naší strany impuls. Vzhledem k tomu, jak dlouhou pauzu měl. Komunikovali jsme i s ním. Udělal maximum, aby se vrátil. I to, že je mezi náhradníky, je pro něj impuls, aby na sobě pracoval.

Máte v nominaci 22 hráčů. Budete ještě před zápasy povolávat další fotbalisty? 

Vzhledem k tomu, že ještě nejsou po Evropě dohrány všechny soutěže, tak se to může stát. Během příštího týdne budeme moudřejší. Otázka, kolik hráčů povoláme a na jaké posty, je zatím předčasná.

Sportovci, kteří odešli dobrovolně Deprese, alkohol, nevěra. Projděte si příběhy sportovců, kteří ze světa odešli dobrovolně Prohlédněte zde
reklama