Velké gólové hody se nekonaly. Češi v Boleslavi remizovali s Dánskem 1:1

15. 11. 2016 22:24
Na parádní gól Antonína Baráka odpověděl Jorgensen a to bylo všechno. Čeští fotbalisté v přípravném zápase v Mladé Boleslavi remizovali s Dánskem 1:1. Obě trefy padly už v prvním poločase.
Radost Antonína Baráka
Radost Antonína Baráka | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Čeští fotbalisté se rozloučili s letošním rokem remízou 1:1 s Dánskem. Skóre přípravného utkání v Mladé Boleslavi otevřel v osmé minutě při svém debutu za reprezentační A-tým Antonín Barák, ještě do pauzy ale vyrovnal Nicolai Jörgensen. Po přestávce trefil Jaromír Zmrhal tyč.

Český tým tak nenavázal na páteční premiérovou výhru v kvalifikaci mistrovství světa 2:1 nad Norskem a podzim pod novým koučem Karlem Jarolímem absolvoval s bilancí dvou vítězství, tří remíz a jedné porážky. S Dánskem reprezentace nevyhrála pošesté za sebou, z toho pětkrát se zrodil nerozhodný výsledek.

Další zápas čeká národní celek až 22. března, kdy v přípravě přivítá Litvu.

"Mrzí mě, že jsme nevyhráli. Hlavně druhý poločas jsme měli převahu a dost situací, ze kterých jsme mohli vstřelit branku," řekl Jarolím.

Trenér udělal oproti pátečnímu vítěznému utkání s Norskem devět změn v sestavě, v zahajovací jedenáctce zůstali pouze Dočkal se Zmrhalem.

Premiérový start za reprezentaci si připsal slávista Barák a hned po osmi minutách ho vyšperkoval gólem. Z dálky napálil odražený míč a střela s pomocí teče Kjaerovy hlavy skončila v síti. Češi proti Dánsku skórovali po 326 minutách.

Domácí byli před pouhými 1763 diváky většinu úvodního dějství nebezpečnější. Střelu Gebre Selassieho ale chytil dánský brankář a v 35. minutě po Dočkalově centru hlavičkoval Škoda mimo.

Další branku mohl přidat Krmenčík

V 39. minutě Dánové, jimž stejně jako soupeři chyběla řada opor, z první větší šance udeřili. Po rohovém kopu hlavičkoval Kjaer a Jörgensen zblízka umístil špičkou kopačky míč do sítě za bezmocného Koubka.

Po přestávce poslal Jarolím na hřiště brankáře Pavlenku a dnes povolaného záložníka Mareše, kteří si připsali premiérový start za reprezentaci, a střelce prvního gólu proti Norskem Krmenčíka.

Jako první zahrozilo Dánsko. Střídající Gytkjaer si v 52. minutě zaběhl za obranu a Kalas skluzem v poslední chvíli ukopl míč před Fischerem, který by mířil do prázdné branky. Za dalších sedm minut měli blízko k vedoucí trefě pro změnu domácí. Zmrhal napřáhl za vápnem a napálil tyč, takže na svůj premiérový gól proti Norsku nenavázal.

Další obrovskou šanci měl český celek v 64. minutě. Marešovu střelu ale odvrátil za již překonaným gólmanem Kjaer a Krmenčík z dorážky poslal míč před odkrytou brankou těsně vedle. Domácí se snažili strhnout výhru na svou stranu a dánského brankáře protáhl z dálky Mareš. Sedm minut před koncem dostal míč do sítě Gytkjaer, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Přípravné fotbalové utkání v Mladé Boleslavi:

ČR - Dánsko 1:1 (1:1)

Branky: 8. Barák - 39. N. Jörgensen. Rozhodčí: Schüttengruber - Brandner, Riedel (všichni Rak.). ŽK: Krmenčík, Kadeřábek - N. Jörgensen, Durmisi. Diváci: 1763.

ČR: Koubek (46. Pavlenka) - Gebre Selassie (66. Kadeřábek), Kalas, Suchý, Pudil - Kopic, Dočkal, Sýkora (46. Mareš), Barák (80. Droppa), Zmrhal (66. Souček) - Škoda (46. Krmenčík). Trenér: Jarolím.

Dánsko: Rönnow - Kjaer (78. Ankersen), M. Jörgensen, Bjelland (46. Vestergaard) - Stryger Larsen, Jensen, Wass (66. Andersen), Schöne, Durmisi - Fischer, N. Jörgensen (46. Gytkjaer). Trenér: Hareide.