reklama

Ještě jeden nakažený a všichni slávisté se vracejí z reprezentace, vzkázal Tvrdík

Tomáš Souček Tomáš Souček autor: Milan Kammermayer
S českou fotbalovou reprezentací kvůli koronaviru u jednoho člena širšího realizačního týmu dnes neodcestují k pátečnímu úvodnímu duelu Ligy národů na Slovensko tři hráči.

Záložník Tomáš Souček a útočník Patrik Schick byli na základě rozhodnutí hygienické stanice preventivně umístěni do karantény, protože přišli do blízkého kontaktu s nakaženou osobou. Testy mají negativní.

Na žádost Slavie z preventivních důvodů nepojede do Bratislavy ani brankář Ondřej Kolář. V případě dalšího nakaženého v reprezentaci opustí tým všichni slávisté.

Národní tým po jednání vedení Fotbalové asociace ČR (FAČR) se zástupci Slavie, Plzně a Sparty ještě zpřísní hygienická opatření proti šíření covidu-19. Hráči byli rozděleni do skupin a jedna z nich bude složena pouze ze slávistů.

Po dohodě s epidemiology se zároveň mužstvo dnes přesune na Slovensko pozemní cestou a ne letecky, jak se plánovalo.

Reprezentanti v pátek večer na Slovensku rozehrají druhý ročník Ligy národů. V pondělí je pak v Olomouci čeká zápas se Skotskem.

Národní celek ohlásil jeden pozitivní nález ve středu. Před pondělním srazem měli všichni členové reprezentace negativní výsledky. Nakažená osoba ihned opustila hotel v Praze, kde je mužstvo ubytované, a zamířila do izolace. Hráči a celý realizační tým podstoupili kontrolní odběry, všichni měli negativní výsledek.

Přesto dvojice opor musí preventivně do karantény. Jde o nejlepšího českého hráče minulé sezony Součka z anglického West Hamu a jedničku v útoku Schicka, který měl podle italských médií dnes odjet na zdravotní prohlídku do německého Leverkusenu a poté tam přestoupit z AS Řím.

Na žádost klubu byla z reprezentace uvolněna i slávistická brankářská jednička Kolář. Předseda představenstva ligového mistra Jaroslav Tvrdík na twitteru uvedl, že doma zůstane i záložník Lukáš Masopust, to však zatím není jisté.

Národní tým po středeční schůzce vedení FAČR s domácími kluby, které do týmu dodávají nejvíce hráčů, ještě zpřísnil už tak výrazná hygienická opatření proti koronaviru.

Reprezentace je od pondělního srazu prakticky izolovaná od veřejnosti, mužstvo má na hotelu vlastní patro a vstup. Hráči bydlí na pokojích po jednom a cestují k tréninkům dvěma autobusy.

"Vedení FAČR si vyměnilo potřebné informace se zástupci Slavie a následně i Sparty a Plzně, jejichž hráči tvoří podstatnou část reprezentačního týmu. Společně se shodli na tom, že zájem všech stran je v tuto chvíli stejný, tedy prioritně ochrana zdraví hráčů a realizačního týmu," uvedl tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Podle Tvrdíka čekají národní tým v den zápasu další kontrolní odběry. "Dohoda s vedením FAČR: v pátek další mimořádné testy - třetí den od kontaktu. Jestliže by byl další nakažený, slávisté se vrací do klubu," uvedl Tvrdík.

Slavia, kterou na konci září čeká ve 4. předkole Ligy mistrů boj o účast ve skupině, původně chtěla, aby tým opustili všichni její hráči. Spolu s Kolářem jich bylo v aktuální nominaci osm.

"Dohoda se všemi kluby, včetně zahraničních. Slavia původně žádala stažení všech hráčů. Přístup k SKS není odlišný, jde pouze o kvantitu hráčů v týmu. Díky Jaroslavu Tvrdíkovi za vstřícné jednání," uvedl na twitteru generální sekretář fotbalové asociace Jan Pauly.

"Složité jednání s vedením FAČR včera trvalo několik hodin. Celé řešení jsem průběžně několikrát konzultoval s celým vedením klubu a se všemi slávisty v reprezentaci. Věřte mi, že to má racionální věcné důvody," reagoval Tvrdík na dotaz, proč nebyli staženi všichni slávisté.

Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Čtěte zde
reklama