reklama

Vyhrát v Ázerbájdžánu opravdu není snadné, řekl Jankto. Láká ho Anglie, ví ale, že musí přitvrdit

ME 21, Česko-Dánsko: Jakub Jankto ME 21, Česko-Dánsko: Jakub Jankto autor: Milan Kammermayer
Podle fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta nebyla čtvrteční výhra 2:1 v Ázerbájdžánu nic snadného. Zvláště kvůli náročnému terénu a chybě sudího při odpískané penaltě pro domácí tým. Navíc na hráčích soupeře viděl motivaci kvůli slibované tučné finanční odměně. Věří, že vítězství a především ofenzivní aktivita českému týmu pomohou do budoucna.

Plzeň - "Je dobře, že jsme dokázali vyhrát. Hlavně pro psychiku. Zvláště když to nebyl vůbec lehký zápas. Navíc po té kuriózní situaci s penaltou. Viděl jsem to ze záznamu a je neuvěřitelné, co se na této úrovni může stát," reagoval Jankto na nasimulovanou penaltu, kterou sudí odpískal, a dovolil tak domácím srovnat na 1:1. 

Ať se pan rozhodčí nezlobí, ale penalta nebyla, řekl Pavlenka Ať se pan rozhodčí nezlobí, ale penalta nebyla, řekl Pavlenka Čtěte zde

"Ale dobře jsme se zvedli jako tým a brzy jsme odpověděli. Každý si může říkat, co chce, ale v Ázerbájdžánu opravdu není snadné vyhrát. Zvláště na tom terénu, který byl spíše jak umělá tráva," dodal.

Záložníka italského Udine těšilo i to, jak tým zareagoval na nepřesvědčivé výkony ze zářijových zápasů a viditelně se zvedl v ofenzivě. "Měli jsme snad 30 střel, byli jsme hodně aktivní, to je pozitivní. Vyčítali jsme si, že v Severním Irsku jsme aktivní vůbec nebyli a neměli jsme žádné šance. To jsme chtěli změnit a myslím, že se to povedlo dobře," hodnotil Jankto.

Sám patřil k nejpilnějším střelcům. "Mluvili jsme o tom s trenérem, že se mám více tlačit do koncovky. To se dařilo, ale bohužel jsem nedal gól. Vyčítám si hlavně tu první šanci, kdy to stačilo jen uklidit do branky, ale dal jsem to jen do boční sítě," litoval. "Pak tam byly střely, které brankář dobře pochytal. Naštěstí jednu jen vyrazil a Honza Kopic to dorážel," dodal k situaci před prvním gólem.

Výhry si cení i proto, že na hráčích Ázerbájdžánu bylo vidět, že vzhledem ke slíbené odměně 750 tisíc korun na hlavu za vítězství po třech bodech hodně toužili. "Oni měli slíbené za výhru tučné prémie a opravdu chtěli vyhrát. To bylo vidět i po té penaltě, kdy si hned vzali míč a chtěli jít za dalším gólem. Klobouk dolů před nimi. Hrálo se opravdu dobré utkání. Kdyby se takhle hrála všechna utkání, tak by to bylo skvělé pro fanoušky," ocenil soupeře.

Češi konečně vyhráli, i přes nasimulovanou penaltu. Těsnou výhru v Ázerbájdžánu zařídil Barák Češi konečně vyhráli, i přes nasimulovanou penaltu. Těsnou výhru v Ázerbájdžánu zařídil Barák Čtěte zde

Těsně před odjezdem na reprezentační sraz se v italských médiích začalo řešit, že o Jankta se zajímá slavný AC Milán, ovšem českého záložníka to nechává v klidu. "Se mnou to neudělalo nic. Nemohu říci, co se děje a neděje, ale z těch klubů, co o mě mají zájem, tak zájem AC Milán je ten nejnižší," uvedl Jankto.

"Ve hře byly v létě spíše jiné varianty, ale zůstal jsem v Udine. Shodli jsme se s agentem, že bude lepší zůstat do ledna či dalšího léta, a uvidíme, co se bude dít dál. A myslím, že jsem udělal dobře, protože hraju za Udine všechny zápasy. Musím zachovat jen větší klid v koncovce a být produktivnější," dodal.

Připustil, že ho láká především přestup do Anglie, kde se spekuluje o zájmu Arsenalu. "Už jsem v Itálii skoro čtyři roky, takže bych chtěl změnit zemi a zkusit něco jiného. Jsem zvědavý na to, jak se hraje fotbal v Německu nebo Anglii. Hlavně ta Anglie mě hodně láká. Chci se naučit perfektně anglicky, poznat tamní kulturu. Kdyby byla nabídka z Anglie a zvláště z Londýna, tak bych byl určitě rád," prohlásil.

Zároveň si je ale vědom, že na anglický fotbal potřebuje přitvrdit v osobních soubojích. "Je to liga, která má jiné fyzické nároky, hraje se tam hodně tvrdě a důrazně. To je moje asi zatím největší slabina. Rád bych do soubojů chodil jako můj spoluhráč Valon Behrami, který i se žlutou kartou jde do souboje, jako kdyby chtěl soupeře zabít. Takový hráč jako on ze mě asi nikdy nebude, ale budu se snažit, abych se mu alespoň trochu přiblížil," dodal.

reklama