reklama

Z nominace fotbalové reprezentace vypadl Pavlenka, po Skotsku ho nahradí Koubek

Jiří Pavlenka Jiří Pavlenka autor: Reuters
Z nominace české fotbalové reprezentace těsně před vstupem do mistrovství Evropy vypadl zraněný brankář Jiří Pavlenka. Po pondělním úvodním utkání národního týmu v základní skupině se Skotskem v Glasgowě ho nahradí Tomáš Koubek.

Pavlenka minulý pátek odchytal na soustředění v Jižním Tyrolsku přípravné utkání s Itálií (0:4), poté ho trápily problémy se zády. V úterní generálce na Euro proti Albánii (3:1) nastoupil Tomáš Vaclík.

Ještě dnes před polednem na posledním tréninku na Strahově před odletem do dějiště úvodního zápasu zkoušel brankář německých Brém trénovat, ale zranění se nelepšilo.

"Bohužel bolest neustupuje a osobní ambice musí jít stranou. Po dohodě s lékaři a trenéry jsem se odpojil od týmu. Klukům budu fandit alespoň na dálku a věřím, že se nám podaří uspět," uvedl Pavlenka.

Pro úvodní utkání se Skotskem bude mít trenér Jaroslav Šilhavý k dispozici dva brankáře. Jedničkou bude Vaclík a záda mu bude krýt Aleš Mandous. Koubek, který působí v německém Augsburgu, se připojí k mužstvu v úterý v Praze po návratu týmu z Glasgowa.

Osmadvacetiletý gólman bude k dispozici na další dva zápasy ve skupině, příští pátek v Glasgowě proti Chorvatsku a 22. června v Londýně proti Anglii. Koubek zatím za reprezentační A-tým odchytal 11 utkání, naposledy vloni v listopadu poločas v Lize národů proti Slovensku.

Ze zdravotních důvodů se už před nominací vzdal účasti na šampionátu slávistický brankář Ondřej Kolář, který po návratu po vážném zranění hlavy nemá dostatečně natrénováno.

Reprezentační výběry mohou až do prvního utkání na Euru udělat změny v nominacích v případě zranění. Vzhledem k dopadům pandemie mohli trenéři na turnaj vzít 26 místo obvyklých 23 hráčů. Šilhavý má po Pavlenkově odstoupení pro úvodní duel se Skotskem k dispozici 25 hráčů.

reklama