reklama

Z reprezentace vypadli Frýdek s Drobným, povolán byl Pavlenka

Jiří Pavlenka Jiří Pavlenka autor: Milan Kammermayer
Z národního týmu pro zranění vypadli Jaroslav Drobný a Martin Frýdek, povolán byl Jiří Pavlenka. Český tým zatím v kvalifikaci odehrál jeden zápas, kdy doma remizoval bez branek se Severním Irskem. Proti Německu nastoupí v sobotu, duel s Ázerbájdžánem ho čeká o tři dny později v Ostravě.

Praha - Z fotbalové reprezentace vypadli před zápasy kvalifikace mistrovství světa v Německu a s Ázerbájdžánem kvůli zranění záložník Martin Frýdek a brankář Jaroslav Drobný. Trenér Karel Jarolím proto povolal gólmana Jiřího Pavlenku ze Slavie, za Frýdka zatím náhradníka nenominoval.

Gómez kvůli zranění Německu proti českým fotbalistům nepomůže Gómez kvůli zranění Německu proti českým fotbalistům nepomůže Čtěte zde

Čtyřiadvacetiletý sparťan Frýdek si při úterním tréninku poranil koleno a s poškozeným meniskem a předním zkříženým vazem se musel dnes ráno podrobit operaci. Šestatřicetiletý brankář Brém Drobný utrpěl drobnou zlomeninu loketní kosti a má ruku v sádře.

Jako náhradník byl povolán čtyřiadvacetiletý Pavlenka, který doplní dvojici Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek. "Už byl součástí týmu v předchozím období, jedná se o perspektivního brankáře s vyrovnanou výkonností. Ve Slavii nyní chytá pravidelně a má podíl na pozitivní výsledkové šňůře posledních týdnů," uvedl v tiskové zprávě trenér reprezentačních brankářů Jan Stejskal.

"Co se týče náhrady za Martina Frýdka, zvažují trenéři možné doplnění týmu," prohlásil manažer národního týmu Jaromír Šeterle. "Nicméně je možné, že minimálně nejbližší zápas v Německu absolvujeme ve stávajícím složení," dodal.

Český tým zatím v kvalifikaci odehrál jeden zápas, kdy doma remizoval bez branek se Severním Irskem. Proti Německu nastoupí v sobotu, duel s Ázerbájdžánem ho čeká o tři dny později v Ostravě.

Kouč Islandu nadále dělá zubaře a v baru se s fanoušky baví o taktice a sestavě na příští zápas Kouč Islandu nadále dělá zubaře a v baru se s fanoušky baví o taktice a sestavě na příští zápas Čtěte zde
reklama