reklama

Zelené dresy budou i na Euru. K českému týmu sedí, prohlásil šéf FAČR Malík

Český tým před zápasem kvalifikace ME 2020 Bulharsko - Česko Český tým před zápasem kvalifikace ME 2020 Bulharsko - Česko autor: Reuters
Přestože svítivě zelené dresy vzbudily odpor u odborníků, slavných sportovců i fanoušků, česká fotbalová reprezentace je bude mít jako druhou volbu pro závěrečný turnaj mistrovství Evropy.

Zelené dresy poprvé čeští fotbalisté oblékli v závěrečném duelu kvalifikace v Bulharsku, který prohráli 0:1. "Vzhledem k tomu, že ten tým je mladý, ambiciózní, tak se domníváme, že ta agresivní barva dresů k týmu sedí," prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Kam až můžeme klesnout, ptá se Kodeš. Rozčílil ho nový dres fotbalové reprezentace Kam až můžeme klesnout, ptá se Kodeš. Rozčílil ho nový dres fotbalové reprezentace Čtěte zde

"Věřím, že se ukáže, že i v těchto dresech jsme schopni vyhrávat a přinesou nám radost," dodal první muž českého fotbalu. Historicky se čeští reprezentanti představovali na šampionátech v červených nebo bílých dresech.

Rozpaky zatím vzbuzuje i destinace, kde by se čeští fotbalisté mohli připravovat na závěrečný turnaj v příštím reprezentačním termínu. V březnu by se totiž mohli představit v Kostarice nebo Spojených státech amerických.

Dalekou cestu za přípravným utkáním v průběhu sezony nepovažuje Malík za problém. "Vycházím z toho, co jsem zatím konzultoval s trenérem (Jaroslavem Šilhavým) a realizačním týmem," uvedl šéf FAČR.

"Samozřejmě oni mluví s hráči, takže předpokládám, že tohle se děje ve shodě. Ta dohoda, že to může být i některá z těchto destinací, tam existuje. S hráči jsem nemluvil, ale jsem bytostně přesvědčen, že s některými z nich mluvili jak trenéři, tak ostatní lidé z realizačního týmu," dodal Malík.

Ve hře je také zápas v Albánii. "Zatím není nic, co bych mohl označit za vysoce pravděpodobnou variantu nebo za variantu, která by byla v tuhle chvíli blízko. Je ve hře Kostarika, Severní Amerika, je samozřejmě možné, že to bude i někde blíž. Máme i pozvání od Albánie, která s námi historicky nehrála," řekl Malík, podle něhož bude hodně záležet na tom, jak dopadne sobotní los evropského šampionátu 2020 v Bukurešti.

Český tým se dozví soupeře pro základní skupinu. "Možností je několik, bude hodně záležet na losu Eura. Jak tam vykrystalizují březnové termíny a dostupnost jednotlivých týmů. Pak se s přihlédnutím k potřebám realizačního týmu a trenérů budeme rozhodovat o tom, co je nejlepší varianta," sdělil Malík.

Pro los Eura, které se bude poprvé konat ve 12 zemích, nemá žádné výslovné přání. "Nevím, jestli je Baku největší strašák. Možná bych si přál, ať je to něco, co bude atraktivní pro české fanoušky. Vůbec by mi nevadilo Bilbao nebo třeba Amsterdam. Sportovně si vybírat nemá cenu, to si jen budeme přivolávat nějaké trable," podotkl Malík.

Těsně před červnovým startem Eura bude mít reprezentace jako tradičně před velkou akcí přípravný kemp, který v minulosti býval v Rakousku. Soupeři zatím nejsou známí.

"Bude to zase hodně záležet na losu. Určitě budeme mít přípravný kemp, který bude někde v dosahu. Pravděpodobně zvolíme některou z okolních zemí. Pak se budeme snažit podle přání trenéra vyhledat soupeře, kteří pomohou v přípravě na Euro těsně před šampionátem," uvedl Malík.

reklama