Arménie
4. Krejčí
34. V. Kadlec
87. Kopic

Sledujte online reportáž z přátelského duelu české fotbalové reprezentace proti Arménii.Utkání začíná v 19:15.

Český národní tým čeká premiéra pod novým trenérem Karlem Jarolímem. Jedná se sice o přátelské utkání, ale určitě bude o co hrát. Již v neděli totiž začíná kvalifikace na MS 2018 a hráči se budou chtít před novým trenérem předvést. Sám Jarolím by rád odstartoval vítězně, ale také je důležité, aby se jeho tým prezentoval dobrým fotbalem.

Karel Jarolím byl nucen udělat další změnu v kádru. Tomáše Hořavu, který sám byl původně náhradníkem za Bořka Dočkala, nahradí Martin Pospíšil z Jablonce.

Česko: Vaclík – Kadeřábek, Suchý (C), Pokorný, Pudil – Skalák, Pavelka, Darida, Krejčí – V. Kadlec, Škoda

Náhradníci: Koubek, Drobný – Sýkora, Kalas, M. Kadlec, Novák, Necid, Kopic, Šural, Frýdek, Vydra, Pospíšil, Zahustel.

ArménieBeglarjan – Harojan, Andonjan, Mchojan, Ambarcumjan – Mkrtčjan, Malakjan – Mchitarjan (C), Gazarjan, Ghademjan – Pizzelli.
NáhradníciManukjan, Ajvazov – Hovhanisjan, Voskanjan, Badojan, Korjan, Sarkisov, Hakobjan, Jedekjan, Aršakjan, Manojan, Özbiliz
.

Oba týmy jsou již na trávníku stadionu v Mladé Boleslavi, utkání začne po státních hymnách.

Před začátkem ještě minuta ticha za včera zesnulou sportovní legendu Věru Čáslavskou.

Utkání právě začalo!

1

První faul utkání, postiženým byl kapitán Arménie Henrikh Mchitarjan, hráč Manchesteru United.

4

První zajímavá možnost českého týmu. Škoda sklepnul míč pro Kadlece, ten se k bráně neprodral.

4

Je tady první gól zápasu! Darida vybojoval míč, Kadlec jej poslal ve vápně k volnému Krejčímu a ten se trefil do odkryté brány.

8

V úvodních minutách Češi velmi dobře napadají a nedovolují Arméncům postup vpřed.

10

Dvě nebezpečné akce během pár vteřin. Z levé strany postupně centrovali Krejčí i Pudil, ale obrana Arménie míč dokázala odvrátit.

11

Gazarjan poslal k zemi Skaláka, ale faul zůstal nepotrestán.

13

Další pohledná akce českého týmu, Krejčí vyslal kolmicí na levé straně do průniku Pudila, tomu se však nepovedl centr.

14

Poprvé zazlobili i Arménci, Mchitrjan ve vápně poslal míč ke Gazarjanovi, ten ale míč k bráně nedostal, jeho pokus byl zablokován.

15

Daridovu střelu zpoza vápna zablokoval Mchojan.

17

Ambarcumjan zezadu fauloval na české polovině Krejčího.

18

Harojan těsně za šestnáctkou poslal k zemi Skaláka a český tým tak dostal možnost zajímavé standardní situace.

18

Ladislav Krejčí dostal z přímého kopu míč na bránu, ale trefil pouze brankáře Beglarjana.

20

Pokorný je prvním hříšníkem zápasu. Zezadu na půlicí čáře stáhnul za dres Mchitarjana.

21

Vladimír Darida načechral míč do vápna, kde jej lehce líznul kanonýr Slavie Milan Škoda, ale Beglarjan neměl problém tuto střelu chytit.

22

Mchitarjan z levé strany hledal před bránou volného Pizzelliho, toho však na poslední chvíli zablokoval skvěle načasovaným skluzem Pudil.

25

Škoda poslal míč do běhu Krejčímu, který se snažil uspět lobem. Bohužel jeho pokus mířil daleko nad bránu Arménie.

26

Kadeřábkův centrovaný míč z pravé strany se dostal až ke Skalákovi, ten ale hradbu těl ve vápně neprostřelil.

28

Také druhý stoper českého týmu a pro dnešek kapitán Marek Suchý inkasoval žlutou kartu. Terčem faulu byl opět kapitán hostů Mchitarjan, který je u všech nebezpečných brejků Arménie.

32

Krejčí s Pavelkou vybojovali míč, Pavelka jej poslal ke Škodovi, jeho střela levou nohou zpoza vápna však letěla mimo 3 tyče.

34

2:0! Kadlec si narazil míč s Krejčím a zpoza vápna trošku netradičně levou nohou nádherně překonal Beglarjana.

36

Do zakončení se opět dral agilní Kadlec, ale nedokázal arménského brankáře z bezprostřední blízkosti přehodit.

37

Kvůli zranění opouští hřiště kapitán Arménie Mchitarjan, na hřišti jej nahradil Artak Jedekjan.

39

Suchý před vápnem poslal k zemi Malakjana a Arménie má teď dobrou příležitost.

39

Pizzelli z volného přímého kopu mířil vysoko nad bránu Vaclíka.

41

Z pravého rohu vápna vystřelil hodně nebezpečně Darida, jeho pokus ještě tečoval Skalák, ale Beglarjan si s touto náročnou situací poradil.

45

Sudí nastaví v 1. poločase 2 minuty.

První poločas je za námi. Český výběr vede po trefách Krejčího a Kadlece nad Arménií 2:0.

Český tým nastupuje do 2. poločasu s kompletně novou jedenáctkou.

Sestava pro 2. poločas: Koubek - Zahustel, Kalas, Kadlec (C), Novák - Kopic, Frýdek, Sýkora, Šural - Necid, Vydra.

Druhý poločas začal.

47

Vydra ve vzduchu fauloval Mchojana.

48

Z úhlu pálil Kopic, Beglarjana ale neprostřelil.

49

Střídající Artur Sarkisov za nebezpečný zákrok na Nováka uviděl žlutou kartu.

Dlužni jsme zůstali střídání na arménské straně. Ze hřiště odešli Andonjan, Gazarjan a Ghademjan a nastoupili Hakobjan,  Özbiliz a  Manojan.

53

Brejk českého týmu se rozhodl Kopic řešit sám, po kličce na střed mu ale střela levačkou příliš nevyšla.

55

Novák tělem zastavil pronikajícího Özbiliz.

56

Özbiliz vyslal z přímého kopu parádní ránu, Koubek vyrazil jeho střelu na rohový kop.

60

Po odraženém míči se ke střele dostal Zahustel, ale bránu netrefil.

61

Arménie střídá, ze hřiště odešel Pizzelli, nahradil ho Korjan.

63

Jedekjan zkusil štěstí z úctyhodné vzdálenosti, bránu ale netrefil.

64

Po centru Nováka se ke střele dostal na hranici vápna Vydra, jeho zblokována střela letěla mimo bránu.

65

Z následného rohového kopu zahrozil produktivní obránce Novák, ale také jeho hlavička minula bránu.

70

Další nebezpečná situace, do které se dostával Necid, ale obrana Arménie se o něj postarala.

70

Střídání Arménie. Mkrtčjan přepustil svého místo Voskanjanovi.

73

Kopic se snažil prostřelit hradbu těl, ale nepodařilo se mu to.

74

Na Frýdkův roh naskočil Kadlec, ale míč zastavil na brankové čáře jeden z hráčů Arménie.

76

Další změna na straně Arménie. Malakjana nahradí na hřišti Hakobjan.

79

Sýkora vypálil zpoza válna sice razantně, ale jen do středu brány, kde stál připravený Beglarjan.

83

Šural se pokusil vypálit z velké vzdálenosti, ale trefil prvního bránícího hráče.

85

Druhá česká jedenáctka měla také spoustu dobrých příležitostí, ale zatím jsme v druhé půli branku neviděli. Tempo utkání v posledních minutách mírně opadlo.

87

3:0 pro český tým! Z dvaceti metrů se do míče opřel Jan Kopic a odrazem od tyče si připisuje svůj první gól v národním týmu. Korunoval svůj velmi dobrý výkon.

89

Šural zkoušel zakončit brejkovou situaci střelou ze střední vzdálenosti, Beglarjana však neohrozil.

90

Necid v dobré pozici, proti obráncům zasekl míč a pokusil se přelobovat arménského brankáře. Jeho lob však nevyšel.

90

Nastaveny byly 2 minuty.

Utkání právě skončilo! Český tým porazil Arménii 3:0.

Premiéra národního týmu pod Karlem Jarolímem se určitě zdařila. Český tým předvedl velmi dobrý výkon a v obou poločasech svého soupeře z Arménie přehráli rozdílem třídy. Branek se diváci v Mladé Boleslavi dočkali v první i druhé půli.

Ode mě je to dnes vše. Děkuji, že jste zápas sledovali společně se mnou. Přeji hezký zbytek večera.