• 23. L. Andersen (Zohore)
  • 35. Zohore (Pedersen)
  • 73. Zohore
  • 90+1. Ingvartsen

Dobrý den, vítáme Vás u online reportáže z utkání mezi Českem a Dánskem na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Zápas začne v sobotu ve 20:45 hodin.

Základní sestava Česka

Zima - Havel, Lüftner, Simič, Holzer - Souček, M. Hašek - Černý, Trávník (C), Jankto - Schick

Náhradníci: Macej, Vejmola - Barák, Havlík, Hubínek, Chorý, Juliš, Kaša, Nečas, Sáček, Stronati, Ševčík

Základní sestava Dánska

J. Höjbjerg - Nissen, Maxsö, Banggaard, Pedersen - Hjulsager, Vigen Christensen (C), Nörgaard, M. Jensen - Zohore, L. Andersen

Náhradníci: Hagelskjaer, Iversen - J. Andersen, Blåbjerg, Börsting, Duelund, Holst, Ingvartsen, Junker, Rasmussen, Nielsen

Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let zakončí základní skupinu na Euru proti Dánsku, tedy soupeři, který zatím na turnaji dvakrát prohrál a už nemá šanci na postup.

Češi o postup naopak stále bojují. Ve své základní skupině se po prohře nad Německem a výhře nad Itálií nacházejí na druhém místě se třemi body a skóre 3:3. Do semifinále se dostanou vítězové základních skupin, tedy tři týmy. Nejlepší čtyřku poté uzavře nejlepší tým z druhých míst. Tuto pozici nyní drží slovenský tým, který už v základní skupině absolvoval porci všech zápasu, má šest bodů a skóre 6:3.

Postupová matematika před nadcházejícím utkáním české reprezentace do 21 let je jasná. Aby lvíčata postoupila ze skupiny do semifinále mistrovství Evropy, musela by svého dnešního soupeře porazit alespoň o tři branky. Nebo spoléhat na Italy, kteří by museli porazit Němce přesným výsledkem 2:0, aby při jakémkoliv vítězství české reprezentace svěřenci trenéra Lavičky postoupili z prvního místa.

Postup by Česku patřil i v případě jejich vítězství 3:0, to by ale bylo jen za předpokladu, že by Češi nebyli v zápase ani jednou napomínáni žlutou kartou (Slovensko má ve statistikách zaznamenány čtyři žluté karty stejně jako Češi). Poté by postoupili vzhledem k vyššímu koeficientu. K jistému postupu by pomohla i jakákoliv vyšší výhra o tři branky (4:1, 5:2..). Nebo samozřejmě vítězství o čtyři a více gólů.

"Nejpodstatnější ale je, abychom si odehráli proti Dánsku své. To znamená, vyhrát zápas pokud možno, co největším rozdílem a pak budeme čekat, jak to všechno dopadne. Nemůžeme ale jen bezhlavě útočit, protože Dánové mají svou kvalitu. Samozřejmě ale budeme myslet hodně na ofenzivu," řekl trenér české reprezentace Vítězslav Lavička.

Čeští fotbalisté do 21 let vstoupili do evropského šampionátu v Polsku porážkou 0:2 s Německem. Hlavního favorita turnaje poslal v úvodním duelu skupiny C do vedení ve 44. minutě Max Meyer a druhý gól přidal v 50. minutě Serge Gnabry. V závěru ještě Davie Selke neproměnil penaltu.

V dalším utkání předvedla lvíčata fenomenální výkon. Svěřenci trenéra Lavičky vyzráli na silnou Itálii. Skóre zápasu otevřel ve 24. minutě kapitán Michal Trávník, v 70. minutě sice srovnal Domenico Berardi, ale v 79. minutě se trefil střídající Marek Havlík a v 85. minutě přidal pojistku nádhernou dalekonosnou ranou Michael Lüftner.

Dánové na šampionátu nezískali ani bod a navíc nevstřelili ani jednu branku. S Itálií prohráli 0:2, s Německem posléze 0:3 a jsou již bez šance na postup. "Soupeř má určitě náš respekt. Sice na turnaji dvakrát prohrál, ale určitě se bude snažit, aby turnaj zakončil úspěchem," varuje trenér Vítězslav Lavička.

Fotbalisté obou mužstev už jsou na hrací ploše. Stadionem v Tychy zní státní hymny.

Utkání právě začalo!

1.

S pasem od Holzera na Schicka si Dánové poradili. Podobně si vedli v obraně i Češi.

2.

Maxsø odkopl míč před Schickem raději do autu. Hráči českého týmu se posunují dopředu.

2.

Po autovém vhazování vypálil zpoza vápna Černý, jeden z Dánů jeho střelu ztečoval těsně vedle branky!

3.

Dánsko se ubránilo i rohovému kopu. Češi začali podle očekávání aktivně.

4.

Nepřesnou přihrávku Christensena pustil Holzer do autu. Češi postupnou kombinací míří na polovinu soupeře.

5.

Kenneth Zohore mířil z hranice vápna technicky na zadní tyč, jeho pokus byl ale velice nepřesný.

6.

Akci po pravé straně vedl Černý, který chtěl situaci vyřešit individuálně. Dánové se ubránili a odkopli do autu.

7.

Češi aktivně napadali rozehrávku soupeře, Dánové si ale poradili a přešli přes půlící čáru.

8.

Dánsko se usadilo na útočné polovině a nyní kombinuje před šestnáctkou soupeře. Češi pozorně brání.