reklama
19:00 • Mezistátní fotbalové utkání
2:3
0:3
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Severní Irsko - vlajka - Sport 2016
Severní Irsko
  • 67. Darida
  • 68. Král
  • 9. McNair
  • 23. J. Evans
  • 40. McNair

Dobrý den, vítejte u online přenosu z mezistátního fotbalového utkání mezi Českem a Severním Irskem. Zápas začíná v 19:00. 

Přeji příjemný pondělní večer. Čeští fotbalisté dnes mají v rámci kvalifikace o EURO 2020 volno, avšak zahálet rozhodně nebudou. Na Letné totiž odehrají přípravné utkání proti Severnímu Irsku.

Česko se na dnešní utkání naladilo nejlepším možným způsobem. V rámci kvalifikace o EURO sice před měsícem nečekaně prohrálo v Kosovu, ale pár dnů nato porazili Bulhary a skvěle se připravili především na dosud poslední odehraný zápas. Ten přišel v pátek v Edenu, kde česká reprezentace přivítala Anglii a velkého favorita po skvělém výkonu porazili 2:1. Aktuálně jsou tak Češi v tabulce na druhém místě při stejném bodovém zisku jako Anglie, avšak s jedním zápasem k dobru.

SESTAVA ČESKA

 

Pavlenka - Řezník, Simič, Kúdela, Krejčí - Hušbauer (C), Kalvach - Zmrhal, Král, Kopic - Krmenčík

 

Kolář, Vaclík - Bořil, Brabec, Coufal, Čelůstka, Darida, Jankto, Masopust, Ondrášek, Schick, Souček

Na rozdíl od svého dnešního soupeře jsou fotbalisté Severního Irska mimo postupové pozice na EURO 2020. Ve skupině už sice vybojovali 12 bodů, ale před nimi je Německo i Nizozemsko. Právě s těmito reprezentacemi Severní Irové prohráli v posledních dvou utkáních kvalifikace a do posledních dvou duelů jdou ze třetí pozice. O postup tak budou muset bojovat v odvetách proti dvěma zmíněným soupeřům.

SESTAVA SEVERNÍHO IRSKA

 

McGovern - Cathcart, J. Evans, Flanagan - McLaughlin, McNair, Davis (C), Thompson, Dallas - Boyce, Whyte

 

Carson, Peacock-Farrell - Donnelly, C. Evans, Ferguson, Kennedy, Lafferty, Magennis, McGinn, Saville, Smith

Češi mají se Severním Irskem poměrně čerstvé zkušenosti. Právě ostrovní celek byl totiž hlavním soupeřem Česka v boji o druhé místo kvalifikační skupiny C v boji o MS 2018. V domácím zápase Češi uhráli remízu 0:0, načež v Severním Irsku prohráli 0:2.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Hušbauer chtěl posunout míč na pravé straně, avšak přes jednoho ze soupeřů se přihrávka neprošla. Navíc bude vhazování pro Severní Iry.

3.

Flanagan poslal ze strany prudký centr, nicméně Boyceovi k hlavičce chybělo několik centimetrů.

4.

Velmi dobrá příležitost českého celku. Po centru zprava se v pokutovém území uvolnil Řezník, který hlavičkoval na McGovernovu bránu. Výborný zákrok si připsal gólman Severního Irska.

5.

Hosté kombinují poblíž středové čáry. Výraznější posun vpřed se zatím nekoná.

7.

Pavlenkovi teď nadělaly problémy nerovnosti na trávníku. Kúdelovu malou domů tak vůbec netrefil, avšak bude z toho naštěstí jen roh.

8.

S rohovým kopem si Češi poradili, nicméně následná rozehrávka byla poněkud kostrbatá.

9.

Velká chyba Ladislava Krejčího přináší úvodní branku zápasu. Český fotbalista nepočítal s tím, že míč projde až na hranici šestnáctky, kde byl Krejčí pozdě u PADDYHO MCNAIRA. Ten po zemi zakončil přesně.

10.

Další potíže pro Česko. Krejčí předvedl špatnou malou domů, čehož mohl využít napadající fotbalista Severního Irska. Zakončení šlo naštěstí výrazně mimo tři tyče.

12.

Česká defenzíva dělá hrůzostrašné chyby. Při napadání Severních Irů si Kalvach dovolil laxní přihrávku a div, že Dallas z prvního doteku netrefil úplně prázdnou bránu.

13.

V útočné fázi teď Češi nejsou schopni nic moc vymyslet. Průnik na levé straně končil odkopem od brány Severního Irska.

15.

Zcela mimo hru je zatím Michael Krmenčík, který se za čtvrt hodiny snad ani nedostal do pořádné kombinace Česka.

16.

Krejčí to chytře udělal patičkou u postranní čáry. Kopic v pokračující akci vybojoval rohový kop.

Sport
Sport
14. 10. 2019
reklama