reklama

Změna ve fotbalové reprezentaci: Zraněného Baráka nahradí Sáček

Michal Sáček Michal Sáček autor: Milan Kammermayer
Antonín Barák doléčuje drobný svalový problém, kvůli nemuž nemůže naplno zasáhnout do zápasů v Belgii a v Norsku. Michal Sáček si vysloužil dodatečnou nominaci díky dobrým výkonům na jaře, kdy se probojoval do základní sestavy Sparty.

Praha - Česká fotbalová reprezentace se dnes vpodvečer sešla v Praze před přípravným zápasem v Belgii a následným utkáním kvalifikace mistrovství světa v Norsku. Z kádru kvůli drobnému zranění vypadl slávistický záložník Antonín Barák a ve výběru trenéra Karla Jarolíma ho nahradil sparťan Michal Sáček, který obdržel premiérovou pozvánku. ČTK o tom informoval mluvčí reprezentace Pavel Pillár.

Barák doléčuje drobný svalový problém, který mu neumožní plnohodnotně zasáhnout do zápasů v Belgii a v Norsku. Slávistický záložník proto odcestuje za jednadvacítkou na soustředění v rakouském Kaprunu před evropským šampionátem v Polsku, kde bude regenerovat.

Dvacetiletý Sáček se v českém "áčku" objevil poprvé. Talentovaný záložník si vysloužil dodatečnou nominaci díky dobrým výkonům na jaře, kdy se probojoval do základní sestavy Sparty. Sáček měl původně odjet s jednadvacítkou na soustředění, nakonec se ale k "Lvíčatům" připojí později.

Z šestadvacetičlenného kádru pro zápas v Belgii chyběla na srazu v Praze Jarolímovi pětice hráčů. Z Turecka dorazí později obránci Tomáš Sivok a Ondřejem Čelůstkou, záložník Bořek Dočkal přiletí z Číny až těsně před nedělním odletem týmu do Bruselu a až přímo v Belgii se připojí brankář Tomáš Vaclík s obráncem Markem Suchým z Basileje.

Duel v Bruselu se hraje v pondělí. Reprezentanti poté v Belgii zůstanou a přesunou se na kvalifikační zápas do Osla (10. června). V něm se český celek pokusí výhrou zvýšit naděje na druhé místo ve skupině a účast v baráži.

reklama