reklama

Fotbal je pro Stěžery všechno. Poradily si v boji proti covidu i Praseku

Podívejte se na další díl seriálu Fotbalová republika, tentokrát z královéhradeckých Stěžer, kam přijel Prasek. Sport |  06:58
Koronavirová pandemie si ošklivě pohrává i s amatérským fotbalem v Česku. Na vlastní kůži to poznali také v královéhradeckých Stěžerech, kde místní borci kopou okresní přebor. Podívejte se na další díl ze seriálu Fotbalová republika.

Jarní sezonu, rozjetou na postup, Stěžerům ukončilo březnové vládní nařízení, po kterém se fotbal nehrál až do léta. Což znamenalo další odložení postupových ambicí, ale také výrazné utlumení společenského dění v obci. 

Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Čtěte zde

"Fotbal pro Stěžery znamená život, protože nejvíc to tady žije na hřišti a je to věc, na které tu většina lidí vyrostla. Fotbal je rodina, kamarádi, všechno," vysvětluje Daniel Pavlík, jeden ze členů místního klubu. 

Zrušením jarní části soutěže ale trable neskončily. Sotva se rozjel nový ročník, přišla kvůli druhé vlně pandemie další omezení. Zatím se týkají především diváků, kteří si ještě minulou neděli ve Stěžerech užili fotbal sice za poněkud náročnějších opatření, ale přesto alespoň na vlastní oči.

"Rozdělili jsme hřiště na několik sektorů a ty se mezi sebou nemíchají. Což znamená, že kdo sedí v sektoru, kde není hospoda, tak nesmí do hospody," vysvětloval Pavlík reportérovi Aktuálně.cz.

Už od příštího domácího utkání Stěžer s Myštěvsí ale ani tato pravidla stačit nebudou. V pondělí začne v Česku platit nouzový stav a s ním i nová omezení, která mimo jiné zakážou návštěvu fanoušků na sportovních akcích.

O fotbal tak přijdou rovněž příznivci domácího klubu, mezi které se počítá třeba i vítěz kulinářské soutěže Master Chef Jiří Halamka. "Já jsem tu s klukama dlouho hrával a bydlím tu od narození, pro mě je to vždycky svátek sem o víkendu zajít," dušoval se Halamka, který ale ještě v té době netušil, jaká nařízení vláda chystá. 

Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Čtěte zde

Nedělní duel s Prasekem, který domácí stejně jako předchozích šest zápasů s přehledem vyhráli (3:0), tak byl minimálně na další dva týdny poslední, který mohli diváci vidět na vlastní oči. Další klání okresního přeboru, stejně jako ostatních profesionálních i neprofesionálních soutěží, uvidí už jen jeho aktéři. 

"Musíme s tím žít," prohlásil na dotaz, jak se mu fandí v době covidové, místní bubeník, který v neděli neúnavně domácí povzbuzoval. "Nedá se nic dělat než bojovat." 

Jak to o víkendu ve Stěžerech vypadalo, se můžete podívat ve videu v záhlaví článku. Další díly Fotbalové republiky si můžete prohlédnout zde

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově Sport |  06:56
reklama