reklama

Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala

Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu Aktuálně.cz |  05:20
Dlouhých šest měsíců trvalo, než se mohly v českém fotbale rozběhnout i nižší soutěže, včetně krajských a okresních přeborů. Jak to vypadalo v Břidličné nedaleko Bruntálu, kde start nové sezony oslavili přátelským utkáním s týmem osobností Real Top Praha, se můžete podívat v druhém díle pořadu Fotbalová republika.

Pandemie nového koronaviru zasáhla nejen profesionální, ale také amatérský sport. Na bezmála půl roku byly přerušeny veškeré fotbalové soutěže od třetí ligy až po okresní přebory. 

Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Čtěte zde

Dlouhá pauza se týkala i TJ Břidličná, jejíž první mužstvo působí v přeboru Moravskoslezského kraje a v rozjeté sezoně snilo o postupu do divize. Koronavirové onemocnění covid-19 ale udělalo smělým plánům alespoň pro tento rok přítrž. 

"Samozřejmě nám fotbal chyběl, jako všem," přiznává kapitán Michal Minich. "Trénovali jsme, jak jsme mohli, tedy v uzavřených prostorách a hlavně večer," prohlásil s potutelným smíchem lídr Břidličné v novém dílu pořadu Fotbalová republika. 

Zatímco A tým už měl v době natáčení za sebou první kolo nové sezony, pro "béčko" se stal generálkou na nový ročník až duel s výběrem osobností i bývalých elitních fotbalistů Real Top Praha.

Místní fanoušci tak mohli na vlastní oči zhodnotit nejen připravenost domácích borců, ale také fotbalovou techniku herce Davida Novotného, který se v seriálu Okresní přebor proslavil rolí Jardy Kužela, nebo třeba vyhlášeného gastronoma Přemka Forejta, jehož zase proslavil televizní pořad MasterChef.

A právě tito dva byli fanoušky zmiňováni jako vůbec nejlepší hráči zápasu. "Nejlepší byl Jarda Kužel," hlásil po zápase jeden z příznivců Břidličné. "A druhej nejlepší ten kuchař z MasterChefa, akorát nám nic neuvařil," dodal jiný. 

Tohle je realita okresního přeboru. Fotbalu rozumí každý a kulturák praská ve švech Tohle je realita okresního přeboru. Fotbalu rozumí každý a kulturák praská ve švech Čtěte zde

Sám Novotný, pro místní pouze a jen Jarda Kužel, se v zápase gólově neprosadil a svůj výkon hodnotil poněkud střízlivěji. "Mám několik kilo nahoru, terén je těžkej. A taky jsme jeli dlouho vlakem a proběhl oběd…" dodal s úsměvem herec. 

Navzdory těžkostem Novotného ale zápas nakonec skončil vítězstvím Realu Top 5:3. Místním to ale zas tak nevadilo. "Pro nás je velká pocta, že můžeme začít takovým zápasem, jako se tu hrál dneska," přiznal kapitán Minich. 

Jak to na fotbalovém hřišti v Břidličné v neděli vypadalo se můžete podívat ve druhém dílu Fotbalová republika, který vznikl ve spolupráci s projektem Kopeme za fotbal.

reklama