reklama

Tohle je realita okresního přeboru. Fotbalu rozumí každý a kulturák praská ve švech

Podívejte se na první díl pořadu Fotbalová republika. Aktuálně.cz |  08:47
Amatérským fotbalem žije každá druhá obec v Česku. Přesvědčte se o tom v pořadu Fotbalová republika.

Když si vicemistr světa z roku 1934 Ladislav Ženíšek, hostující na soupisce Červeného Kostelce, potřásal pravicí se stárkovskými občany, stal se nevědomky jedním ze strůjců více než sedmdesátileté tradice.

Krátce po zápase, který se na nově zbudovaném hřišti u pivovaru odehrál na jaře 1948, se Stárkovští i přes vysokou porážku 2:14 poprvé přihlásili do fotbalových soutěží. A kopanou žijí dodnes.

Na vlastní oči se o tom přesvědčili i reportéři Aktuálně.cz, kteří do Broumovského výběžku zavítali na konci února při natáčení prvního dílu pořadu Fotbalová republika. Ten si dává za cíl prozkoumat amatérské základy české kopané a také její roli pro místní společenství. 

Sokol Stárkov je totiž i 72 let po založení klubu jednou z dominantních institucí v obci. A to nejen po sportovní, ale také kulturní stránce. Díky fotbalistům mají zdejší děti kde trénovat, dospělí zase mohou využívat místní klubovnu, která supluje v obci jinak absentující hospodu. 

Možná největší událostí, na které fotbalisté participují, je sportovní ples s karnevalovými maskami, který letos oslavil už svůj 64. ročník. I na jeho návštěvnosti je vidět, že fotbalisté a občané ve Stárkově jedno jsou.

Reportáž o stárkovských fotbalistech, kterou si můžete prohlédnout na přiloženém videu, byla natočena s podporou projektu Kopeme za fotbal. 

reklama