Čtyři kusy, sud piva a desítky klobás. V Hýskově to zase žije, hlavně díky fotbalu

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově Sport |  06:56
Podívejte se na další díl seriálu Fotbalová republika, který tentokrát zachytil restart fotbalového života ve středočeském Hýskově.

Také na fotbalisty Hýskova, který hraje v berounském okrese třetí třídu, tvrdě dopadla jarní fáze celosvětové pandemie koronaviru. I v této obci stejně jako v mnohých jiných na dlouhé měsíce ustaly veškeré sportovní aktivity včetně fotbalu.

Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala Čtěte zde

"V době koronavirové v Hýskově nežilo vůbec nic," přiznává starostka Ivana Týlová, podle které je právě místní fotbalový celek jedním z hlavním hybatelů života v obci. "Klub se organizačně podílí na spoustě akcí i jiných, než je fotbal. Lidi sem rádi chodí a odehrává se tu veškerá kultura a veškeré sportovní dění," vysvětluje Týlová.

Na konci srpna se ale domácí příznivci fotbalu přece jen dočkali, Hýskov po desetiměsíční abstinenci přivítal v prvním ostrém domácím zápase po nucené koronavirové pauze Osek.

V utkání se přitom Hýskov mohl inspirovat i hrou čerstvě korunovaného šampiona Ligy mistrů Bayernu Mnichov. I díky projektu Kopeme za fotbal se celý tým minulý rok podíval na zápas mnichovského velkoklubu v bundeslize. "Výborný zájezd, musím říct, že vidět naživo Bayern byl velký zážitek," přiznal domácí kouč Jan Prošek

A k radosti fanoušků, kteří se navzdory počasí sešli v hojném počtu, nakonec dokázal Hýskov zvítězit. A to i přesto, že v poločase vedl jen o jediný gól. "Líbí se mi to, ale (už o poločase) jsme měli vést 5:1. Já z toho asi dostanu za chvíli infarkt, nedali jsme strašné šance," přiznal domácí trenér v poločasovém rozhovoru.

Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Zapalovači rozněcují fotbalovou republiku. Ale základ je gymnastika, zní ze Strahova Čtěte zde

K volání sanity ale nakonec nedošlo, dílem proto, že Hýskov nakonec zvítězil 4:1, a také proto, že červená karta ze závěru zápasu nakonec nepřinesla vážnější zranění.

Jak si Hýskovští při domácí premiéře v soutěži vedli, se můžete podívat v dalším díle seriálu Fotbalová republika, který najdete v záhlaví tohoto článku. Již odvysílané díly pořadu najdete zde.

Podívejte se na předchozí díl pořadu Fotbalová republika, tentokrát z Břidličné, kde otevíral sezonu Real Top Praha.

Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu Aktuálně.cz |  05:20