reklama

Fotbalová Sparta chystá luxusní transfer. Hapalův tým má posílit švédský reprezentant Wahlqvist

Linus Wahlqvist Linus Wahlqvist autor: www.ifknorrkoping.se
Letošní ročník HET ligy ještě neskončil a fotbalová Sparta už je na lovu. A opět v zahraničí. Na dobré cestě je podle informací Aktuálně.cz příchod pravého obránce a švédského reprezentanta Linuse Wahlqvista z Norrköpingu.

Praha - Je mu teprve jednadvacet let, ale už má šest startů za švédský národní tým. Fotbalová Sparta se zhlédla Linusi Wahlqvistovi, bývalém kapitánu švédské jednadvacítky.

Wahlqvist patří mezi největší talenty švédského fotbalu. I přes svůj nízký věk odehrál už více než 100 zápasů v tamní nejvyšší soutěži. K mání by mohl být za cenu kolem 50 milionů korun, jeho hodnotu totiž sráží blížící se konec smlouvy v Norrköpingu, která vyprší ke konci prosince 2018.

Jméno Wahlqvista jde na přestupovém trhu na dračku. Mezi řadu zájemců o jeho služby patří Fortuna Düsseldorf, která má už teď zajištěn postup do bundesligy a mocně zbrojí na příští ročník. Podle informací Aktuálně.cz to ale vypadá, že švédský bek nakonec skončí v Praze.

Sám Wahlqvist pro švédská média prohlásil, že už je připraven na přestup do zahraničí, dosud však žádná adekvátní nabídka managementu Norrköpingu na stole nepřistála.

Výhoda talentovaného mladíka je v tom, že může hrát nejen na pravé straně obrany, ale je zvyklý nastupovat i na pozici stopera. Pro Spartu tak jeho příchod dává smysl - právě s těmito posty má na jaře značné problémy.

Kromě Wahlqvista by zadní řady letenského týmu v létě zřejmě posílí urostlý obránce Václav Jemelka ze Sigmy Olomouc. Ryšavý zadák patří mezi nejlépe hodnocené stopery v probíhajícím ročníku HET Ligy, jeho výkony dlouhodobě sledují zahraniční kluby v čele s Feyenoordem Rotterdam.

reklama