reklama

Fotbalové kluby truchlí kvůli sebevraždě Bystroně. Kondolence přišla i ze Sofie

David Bystroň David Bystroň autor: Reuters
Fotbalové kluby zasáhla sebevražda Davida Bystroně, který se ve svých čtyřiatřiceti letech oběsil.

Praha - V pátek večer přinesla média informaci o smrti fotbalisty Davida Bystroně. Čtyřiatřicetiletý stoper, který hrál v Česku za Baník Ostrava či Viktorii Plzeň, se měl oběsit ve sklepě svého domu ve Švýcarsku. 

V malém dvoutisícovém městečku Ilanz hrál pátou nejvyšší ligu. Do soutěžního utkání zasáhl ještě tuto neděli proti Buchsu. 

Baník, v jehož dresu Bystroň s fotbalem začínal, potvrdil tragickou zprávu krátce po půlnoci na oficiálním twitterovém účtu. Rodák z Levoče získal s Ostravou v roce 2004 mistrovský titul. 

Smutní samozřejmě i Plzeň, kde působil v letech 2010 až 2012. "Těžko hledám slova. Po Františku Rajtoralovi jsme přišli o dalšího vynikajícího fotbalistu a kamaráda, který s námi ve Viktorce zažil velké úspěchy. Chtěl bych alespoň touto cestou vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli," řekl pro oficiální web klubu Adolf Šádek, generální manažer.

Jeho posledním angažmá v Česku byla olomoucká Sigma. V sezoně 2014/2015 jí pomohl k postupu do první ligy. 

V sobotu dopoledne si vzpomněl na svého bývalého stopera i bulharský klub PFK Levski Sofia. Bystroň s ním v roce 2009 vyhrál ligu. "PFC Levski vyjadřuje upřímnou soustrast rodině, příbuzným a přátelům Davida Bystroně," stojí v příspěvku na oficiálním Facebooku Sofie. 

ПФК ЛЕВСКИ изказва своите най-искрени съболезнования към семейството, близките и приятелите на Давид Бистрон https://levski.bg/news/details/176122

Zveřejnil(a) ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI dne 20. Květen 2017

Bystroň reprezentoval Českou republiku také na mládežnických akcích. 

Na sebevraždu fotbalisty reagoval na Twitteru také Jakub Podaný, hráč Dukly Praha. 

Kondoluje i fotbalové Znojmo.

reklama