reklama

Fotbalový boss boural, vyšetřováni jsou policisté

Zjišťuje se, zda Košťál podstoupil zkoušku na alkohol

Vestec - Místopředseda fotbalového svazu a manažer reprezentace Vlastimil Košťál havaroval ve středu se svým vozem v obci Vestec nedaleko Prahy. Podle televize Nova mu ale policisté nedali dýchnout, aby zjistili, jestli před jízdou pil alkohol. Košťál měl ten den padesáté narozeniny.

Mluvčí policejního prezídia Pavel Hanták uvedl, že policisté musí při každé nehodě provést test na alkohol. "Vyplývá to ze závazného pokynu policejního prezidenta," řekl Aktuálně.cz Hanták. Ke Košťálovu případu se ale odmítl vyjádřit.

"Neznám ten konkrétní případ," řekl Hanták, který neodpověděl ani na otázku, jaký trest hrozí policistům, pokud by skutečně nedali Košťálovi dýchnout. "To je věcí kontrolních orgánů," řekl Hanták pouze.

Policie skutečně postup svých kolegů prověřuje. "Nehoda je v šetření. A postup policistů byl předán k šetření skupině vnitřní kontroly," řekla Aktuálně.cz Jana Žďárská, mluvčí policie Praha-venkov.

Na přímou otázku, jestli policisté dali, nebo nedali Košťálovi dýchnout, neodpověděla. "Další informace budou k dispozici, až bude šetření ukončeno," dodala mluvčí Žďárská.

K případu se nevyjádřil ani Vlastimil Košťál, který měl odpoledne vypnutý svůj mobilní telefon. A mluvčí fotbalové reprezentace Lukáš Tuček se odmítl Košťála na jeho nehodu zeptat. "To nespadá do mé kompetence," řekl Aktuálně.cz Tuček.

Košťál podle Novy tvrdí, že před jízdou alkohol nepil. Podle neoficiálních informací dostal pokutu dva tisíce korun.

Pod vlivem alkoholu zavinili řidiči letos zatím více než 2,7 tisíc dopravních nehod, což je o bezmála dvě stě víc než vloni.

reklama