reklama

Pět zápasů, tři body. Straka v Třinci skončil, druholigový tým povede Zbončák

František Straka působil v Třinci od října loňského roku. František Straka působil v Třinci od října loňského roku. autor: Lukáš Filipec / FK Fotbal Třinec
Vedení druholigového fotbalového Třince kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo trenéra Františka Straku. Slezany, kteří jsou po pěti kolech se čtyřmi porážkami na předposledním 15. místě, povede Martin Zbončák. Klub o tom informoval na svém webu.

Straka koučoval Třinec od loňského října. Spolu s ním skončil i asistent Tomáš Jakus, který v týmu působil od července 2017. "I přesto, že jsme věřili v dlouhodobou spolupráci s Františkem Strakou, vyhodnotili jsme, že bude pro tým změna přínosem a naše výsledky v druhé nejvyšší fotbalové soutěži budou uspokojivější," řekl generální manažer Petr Hrazdílek.

Hráč Líšně se při šarvátce zachoval lidsky, řekl Příhoda. Rozhodčí vylučovat nemusel Hráč Líšně se při šarvátce zachoval lidsky, řekl Příhoda. Rozhodčí vylučovat nemusel Čtěte zde

Třiašedesátiletý Straka v minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Koučoval i Slovan Bratislava a v jednom utkání českou reprezentaci.

"Chtěl bych trenérovi Františku Strakovi a Tomáši Jakusovi poděkovat a popřát mnoho úspěchů v další kariéře. Zároveň poděkování patří Regionální fotbalové akademii FAČR za bezproblémové uvolnění Martina Zbončáka," uvedl Hrazdílek. Asistentem nového kouče se stal Zdeněk Cieslar, odchovanec třineckého fotbalu a dlouholetý trenér mládeže.

Nové trenérské duo povede Třinec poprvé v sobotu v domácím duelu proti Líšni.

reklama