Fotbalu nevládnou Evropani. Chelsea prohrála s Corinthians

16. 12. 2012 13:07
Nadvláda evropských fotbalových klubů je po pěti letech u konce. Chelsea s Petrem Čechem v bráně ve finále MS klubů podlehla brazileskému Corinthians 0:1.

Jokohama - Nadvláda evropského klubového fotbalu nad světěm po pěti letech končí. Anglická Chelsea totiž ani s Petrem Čechem v bráně nedokázala ve finále mistrovství světa klubů udolat Corinthians.

Brazilci přečkali velký tlak londýnského klubu v prvním poločase a ve druhé půli brankou Guerrera z 69. minuty vyhráli 1:0. Corinthians se tak po Barceloně stali druhým klubem, který triumf v této soutěži obhájili.

Poslední šance pro Lamparda na další velký triumf?

Slzy smutku. Frank Lampard se po delší době dočkal základní sestavy Chelsea, navíc s kapitánskou páskou. Toužil po posledním velkém triumfu v milovaném klubu, místo toho po závěrečném hvizdu chodil po hřišti a s navlhlýma očima sledoval křepčení soupeřů.

"Jsme velmi zklamaní. Byl to velký zápas v historii Chelsea, chtěli jsme další trofej, bohužel to nevyšlo. Mrzí nás to i kvůli našim fanouškům, kteří nás přijeli na takovou dálku podpořit," diktoval po zápase brzo pětatřicetiletý záložník.

Fotbalovou depresi evropského výběru navíc umocňuje fakt, že v první půli byli "modří" jasně lepším týmem na hřišti. Brazilci nebyli schopni projít skvěle se pohybující modrou houštinou, naopak v 11. minutě mohl otevřít skóre zápasu Cahill.

Cahill ani Moises se neprosadili...

Jeho hlavičku po rohovém kopu nejprve zastavil jeden z beků, míč mu vrátil proti noze, jenže britský stoper z hranice malého vápna bodlem trefil jen brankáře Cassia, který míč zkrotil na brankové čáře.

V závěru půle pak Moises z levého rohu pokutového území mířil utěšenou placírkou na zadní tyč, Cassio byl ale proti. A přišel trest. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se role na hřišti obrátili, svěřenci kouče Titeho zrychlili hru a najednou to byli hráči "Blues", kteří nestíhali.

..Guerrero na druhé straně ano

Jenže zatímco Chelsea tlak završit gólem nedokázala, soupeř ano. Po centru napříč vápnem se k míči dostal Danilo, šikovně zasekl, jeho střelu po zemi srazil před připraveným Čechem Cahill tak nešťastně, že se míč odrazil do vzduchu na penaltový puntík přímo na hlavu Guerrera, který jej trknul pod břevno - 1:0.

Brazilský celek se brance stáhl do obrany, "nebrazilsky" se snažil uhájit hubené vítězství a nakonec se mu to i povedlo. Také proto, že v 86. minutě zcela zapomenutý Torres z deseti metrů při zakončení selhal a o pět minut později dosáhl gólu pomocí ofsajdového postavení, což pomezní dobře viděl.

Ustojí porážku nenáviděný Benítez?

Když o minutu později sestřelil na půlce Emersona Cahill a viděl červenou kartu, o osudu zápasu bylo rozhodnuto. V brazilském Sao Paulo už se nyní chystá karneval ve stylu samby, hráči z Londýna mají o čem přemýšlet.

A na návrat na ostrovy se jistě nejméně ze všech těší fanoušky nenáviděný kouč Rafa Benítez. Kdo ví, třeba mu již nyní bukuje majitel Abramovič letenku do Španělska...