FOTO Brückner si radost z vítězství českého týmu neužil

Prohlédněte si fotografie z úterního přípravného zápasu, v němž česká fotbalová reprezentace prohrála s Rakouskem 1:2.
Kouč Vrba postavil do základní sestavy všech sedm sparťanů z nominace a jeden z nich gólman Štěch, čerstvá posila Letenských, si odbyl premiéru v dospělé reprezentaci.
Plzeňský obránce David Limberský byl co do počtu odehraných utkání nejzkušenějším českým reprezentantem na hřišti, proto právě on premiérově dostal kapitánskou pásku.
Češi nastoupili za trvalého deště aktivně. Drželi míč, snažili se kombinovat, ale do gólových šancí se zpočátku dostávali jen těžce. Rakušané, kteří jsou na 40. místě žebříčku FIFA čtyři příčky za českým týmem, 25 minut Štěcha neohrozili, ale pak mohli zničehonic udeřit.
Rakušané neútočili tak často jako domácí, v ofenzivě ale byli velmi nebezpeční a ve 34. minutě se ujali vedení. Arnautovic si naběhl za obranu, obhodil Štěcha a Sabitzer dorazil míč do prázdné branky. Hostující útočník navázal na premiérový reprezentační gól z pátečního duelu s Islandem.