FOTO Nejen Dortmund. 10 velkých obratů fotbalové historie

Fatnastický obrat Dortmundu v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů zdaleka nebyl jediným famózním obratem fotbalové historie. Podívejte se na 10 dalších příkladů z nedávné doby.
Náš přehled můžeme začít bláznivým zápasem mezi Readingem a Arsenalem v anglickém Ligovém poháru (2012). Reading po 37 minutách vedl už 4:0 a zdálo se, že míří nejen k pohodlnému vítězství, ale i k pořádnému výprasku favorita. Jenže ještě do půle snížil Theo Walcott, který pak v nastavení druhého poločasu srovnal na 4:4. V prodloužení oba týmy vstřelily po gólu, ovšem v nastavení jeho druhé části se potřetí prosadil Walcott a poslal Gunners do vedení. Na konečných sedm pět pak upravil z brejku Marván Šammach.
Hodně divoký byl i říjnový zápas kvalifikace o světový šampionát 2014 v Brazílii mezi Německem a Švédskem. Druhý tým žebříčku FIFA totiž před domácím publikem vedl ještě po hodině hry nad Seveřany 4:0 a zdálo se, že jeho suverénní forma opět nabrala ještě vyšších otáček. Jenže pak zavelel k obratu Zlatan Ibrahimovič a Němci nakonec v nastavení druhé půle inkasovali od Elmadera branku na 4:4. Zkušený „Ibra“ po utkání prohlásil, že šlo o jeden z nejlepších zápasů jeho kariéry.
V nedávné paměti všech fotbalových fanoušků jistě utkvěl i obrat ve finále Ligy mistrů 1999. Ještě v devadesáté minutě vedl bavorský gigant Bayern Mnichov nad Manchesterem United brankou Baslera ze šesté minuty 1:0, jenže … jenže pak přišlo nastavení, ve kterém nejprve vyrovnal Terry Sheringham a poté skóroval patrně svůj nejslavnější gól věčný náhradník Ole Gunnar Solskjaer.
Manchester se blýskl i v domácí lize, když v roce 2001 sehrál velkou partii s Totenhamem Hostspur. United totiž ještě v poločase prohrávali na White Hart Lane 0:3, ovšem Andy Cole, Laurent Blanc, Ruud van Nistelrooij, Juan Sebastian Veron a David Beckham zařídili dokonalý obrat zápasu.
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 4. 2013 9:02
Podívejte se na přehled některých bláznivých zápasů nedávné fotbalové historie.

Dortmund - Fenomenální obrat Borussie Dortmund z odvetného čtvrtfinálového duelu Ligy mistrů s Málagou (video zde) se jistě zapsal do historie této soutěže zlatým písmem.

Není to ovšem ve fotbalových kronikách obrat ojedinělý. Vzpomínáte například, jak Manchester podobným způsobem zaskočil ve finále LM Bayern Mnichov? Nebo na úžasný zápas Česko - Nizozemsko na Euru 2004? A co fenomenální drama na Arsenalu, který otočil ztracený zápas ze stavu 0:4?

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších obratů poslední doby ve fotogaleriii Aktuálně.cz