reklama

Fanoušci mají Barcelony dost, v týmu roku chybí i Messi

Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com Foto: Twitterový účet UEFA.com
Podívejte se ve fotogalerii na ideální jedenáctku roku podle fanoušků, kteří hlasovali na serveru UEFA.com

Praha - Fanoušci už mají Barcelony dost. I tak by se daly interpretovat výsledky Jedenáctky roku, ankety UEFA, ve které samotní příznivci fotbalu rozhodují o tom, kdo by měl být v nejlepším týmu roku.

Mezi jedenáct elitních fotbalistů se totiž nevešel ani jeden hráč katalánského týmu - včetně Lionela Messsiho, který přitom v anketě vyhrával nepřetržitě od roku 2007. Ještě loni přitom měli Barcelonští ve výběru roku čtyři zástupce a od roku 2003 vždy mezi nejlepšími měli alespoň jednoho hráče.

Tentokrát ovšem hlasování, kterého se účastnilo přes půl milionů fanoušků, opanoval se čtyřmi fotbalisty Bayern Mnichov, následovaný Realem Madrid (tři hráči) a Paris St. Germain (dva fotbalisté). Po jednom zástupci mají v Jedenáctce roku 2013 Arsenal a Borussia Dortmund.

Z ligových soutěží fanoušky evidentně nejvíce zaujala bundesliga, ze které je v týmu roku hned pět fotbalistů, naopak třeba Serie A nemá ani jediného.

reklama