Fotbalový trpaslík? (Nejen) Malta na Čechy umí

S fotbalisty Malty se česká reprezentace častokrát trápila a dvakrát se dokonce stalo, že jim Češi nedokázali dát ani gól.  Připomeňte si zápasy, v nichž se Češi proti Malťanům trápili, ale i další česká zaváhání proti outsiderům.
Česko - Malta 3:1 (2012 - kvalifikace MS)

Češi vstupovali do zápasu v Plzni po šokující domácí porážce s Finskem (0:1). Protože byli svázaní povinností vyhrát, v úvodu se jim nedařilo přes tuhou defenzivu soupeře prosadit. Až ve 34. minutě prolomil české trápení Theo Gebre Selassie. O čtyři minuty později však povedenou střelou srovnal skóre Briffa, a Češi se znovu dostali pod tlak. V 52. minutě však svým prvním gólem v reprezentaci převážil vedení na českou stranu Tomáš Pekhart a výhru pak pojistil Jan Rezek.
Česko - Malta 1:0 (2008 – přípravný zápas)

V roce 2008 se Češi s Malťany utkali v přípravném duelu v Jablonci. V premiéře a zároveň derniéře Františka Straky na reprezentační lavičce zvítězili brankou Tomáše Necida ze 77. minuty.
Česko - Malta 3:2 (2001 – kvalifikace MS)

I před dvanácti lety měli Češi s Maltou potíže. V kvalifikaci o MS 2002 ji doma porazili 3:2, když Malťané dokázali vždy okamžitě reagovat na české vedení, které zařídili Jankulovski s Lokvencem, na třetí gól Milana Baroše však už odpovědět nedokázali.
Malta - Česko 0:0 (2000 – kvalifikace MS)

V zápase na hřišti Malty o rok dříve však Češi pod vedením Jozefa Chovance neuspěli, když na Maltě nedokázali skórovat, což bylo zapříčiněno především tím, že Češi dohráli bez vyloučeného Tomáše Řepky.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 10. 2013 6:00

Praha - S fotbalisty Malty se česká reprezentace častokrát trápila a dvakrát se dokonce stalo, že jim Češi nedokázali dát ani gól.

Připomeňte si zápasy, v nichž se Češi proti Malťanům trápili, ale i další česká zaváhání proti outsiderům.