reklama

Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází

Až do úplného konce. Raymond Domenech nakonec s Francií na úspěch nedosáhl Až do úplného konce. Raymond Domenech nakonec s Francií na úspěch nedosáhl autor: Reuters
Evra: Chci se smířit. Vše řeknu, lhát nebudu

Johannesburg - Nebylo to stejné, jako v případě tuctové porážky. I když se vypadne, převládá u neúspěšného týmu většinou zklamání. V případě francouzského reprezentačního výběru to však tentokrát nestačilo.

Po prohře 1:2 s Jihoafrickou republikou, která na mistrovství světa znamenala konec nadějí na postup ze skupiny A, totiž dopadl na "Les Bleus" i stud a zahanbení.

Čtěte také: Nová hesla francouzské revoluce: rebélie, bída, ostuda

"Je to smutné, ale vzhledem k tomu, čím jsme před zápasem procházeli, by byl zázrak, kdybychom vyhráli," citují stránky deníku L´Equipe záložníka Florenta Maloudu.

Právě on vstřelil jedinou branku úřadujícího vicemistra na turnaji. Francie získala v Jižní Africe jen jeden bod, za bezbrankovou úvodní remízu s Uruguají. Následně ale prohrála jak s Mexikem, tak i domácím výběrem.

Její skóre pak zní 1:4.

"Nezasloužili jsme si postoupit. Chtěl bych se jménem všech hráčů omluvit. Panovalo tady až moc velké napětí. Nejsme hrdí na to, co jsme udělali. Ani nevím, jak bychom to mohli odčinit," kál se Malouda.

O čem to mluví? O blamáži, která hodila na celou francouzskou reprezentaci ještě větší stín, než její neuspokojivé výsledky. Po prohře s Mexikem se totiž v kabině děly věci.

Francie neumírá, loučíl se Domenech

Začal to útočník Nicolas Anelka, který po prohře s Mexikem vulgárně vynadal už tak neoblíbenému kouči Raymondu Domenechovi. Forvard Chelsea byl okamžitě vyřazen z týmu, jenže tím problémy nekončily.

Ba právě naopak, hráči chtěli vyjádřit vyřazenému Anelkovi podporu a bojkotovali svou účast na tréninku. Vše pak vyvrcholilo i těsně před utkáním, kdy byl ze základní sestavy vyřazen kapitán Patrice Evra.

Foto: Poslední bitvy ve skupinách A a B Foto: Poslední bitvy ve skupinách A a B Prohlédněte zde

Zatímco Malouda a Govou se ještě do zápasu jako střídající hráči zapojili, on a Eric Abidal zůstali celý zápas mimo hru.

"V průběhu týdne řeknu určitě více. Lidé by měli vědět, jak to bylo. Měli by vědět, proč to došlo tak daleko. Nebudu lhát, chci se smířit. Nebudu nic zakrývat, ale dnes večer ještě není na odhalení pravý čas," hlesl před novináři Evra.

Čas panování Raymonda Domenecha u národního týmu tak nemilosrdně skončil.

Francouzský kouč si musel dopít svůj kalich hořkosti do pomyslného dna. Ačkoliv dokázal všeobecnou kritiku vždy ustát, bude se muset smířit s tím, že odchází jako neúspěšný. Na jeho místě by ho měl nahradit Laurent Blanc.

"Jsem smutný a zklamaný. Dnes jsem ale viděl, že do toho hráči dali srdce. Je mi, stejně jako vám, smutno. Tento tým má ale dobrý potenciál. Přeji svému nástupci hodně štěstí. Já jsem si to tady užil. A jsem si jistý, že Francie se zvedne. Francie nikdy neumírá," zakončil Domenech.

reklama