reklama

Francie v šoku, Ukrajina smetla favorita agresivitou a fauly

Kučer a Koscielny měli neshody. Oba byli v závěru barážového duelu vyloučeni. www.youtube.com
Francouzský strašák: Ještě žádný tým v historii evropské části kvalifikace nedohnal v baráži dvoubrankové manko.

Kyjev - Francouzským fotbalistům hrozí, že poprvé od roku 1994 nepostoupí na mistrovství světa. Po porážce 0:2 v úvodním duelu baráže s Ukrajinou však věří, že je v jejich silách v domácí odvetě vývoj souboje zvrátit a do Brazílie se probojovat. Přitom ještě žádný tým v historii evropské části kvalifikace nedohnal v baráži dvoubrankové manko.

"Proč by prvním týmem, kterému se to povede, nemohla být Francie?" ptal se v televizním rozhovoru kouč Francie Didier Deschamps, který byl u toho, když Francie v roce 1993 prohrála 2:1 s Bulharskem a nepostoupila na MS. Podobné zklamání už nechce zažít.

Deschamps: Je to velmi špatný výsledek

"Samozřejmě je to velmi špatný výsledek. Ale musíme věřit, že můžeme postoupit. Ukrajina sice má velmi dobrou pozici, ale byl to jen jeden zápas. Ještě nás čeká druhý a já jsem přesvědčený, že ho zvládneme lépe," dodal trenér," jehož svěřenci dali ve čtyřech z letošních šesti domácích zápasů minimálně tři góly a v předchozích třech duelech dohromady 13 branek. Neprosadili se až v Kyjevě.

Francie přitom měla více ze hry a měla téměř 60 procent držení míče. Jenže nebezpečnější byl soupeř. "Dali do utkání hodně nasazení. Byli velmi agresivní a často faulovali. To nám dělalo potíže," přiznal Deschamps.

Ukrajinci bránili osobně Ribéryho

Jeho protivník trenér Michajlo Fomenko před utkáním tvrdil, že má recept na vítězství, a ukázalo se, že mluvil pravdu. Vedle agresivity vsadil i na osobní bránění největší francouzské hvězdy Francka Ribéryho, který zůstal ve stínu svých výkonů z Bayernu Mnichov.

"Pro odvetu ale budeme muset vytvořit nový recept, protože tento by už asi nefungoval," řekl Fomenko, který bude kvůli kartám postrádat Olexandra Kučera a Arťoma Fedeckého.

Pokud Ukrajina dotáhne baráž do úspěšného konce, představí se na světovém šampionátu teprve podruhé v historii. V roce 2006 došla až do čtvrtfinále. "Bylo by skvělé, kdybychom jeli do Brazílie. Ale ještě si musíme chvilku počkat. Je třeba udělat ten druhý krok," dodal Fomenko.

Lloris: Hráli jsme proti žluté zdi

Dá se očekávat, že v odvetě bude Ukrajina bránit ještě důsledněji než doma a bude se snažit náskok udržet. "Hráli opravdu organizovaně. Hráli jsme proti žluté zdi," prohlásil brankář Francie Hugo Lloris. "Naději nám dává, že v odvetě už snad nemohou zahrát lépe. Teď jim vyšlo všechno. V úterý snad bude štěstí na naší straně. Rozhodně neztrácíme naději," dodal.

reklama