reklama

Debuchy přestoupil do Arsenalu, Kroos Real zatím neřeší

Mathieu Debuchy vymění dres Newcastlu za londýnský Arsenal. Mathieu Debuchy vymění dres Newcastlu za londýnský Arsenal. autor: Reuters
Francouzský fotbalový reprezentant Mathieu Debuchy po vypadnutí ve čtvrtfinále mistrovství světa s Německem potvrdil informace médií, že v příští sezoně bude hrát za Arsenal.

Londýn - Francouzský fotbalový reprezentant Mathieu Debuchy po vypadnutí ve čtvrtfinále mistrovství světa s Německem potvrdil informace médií, že v příští sezoně bude hrát za Arsenal.

Na pravém kraji obrany tak nahradí svého krajana Bacaryho Sagnu, který odešel do Manchesteru City. Arsenal podle britských médií za Debuchyho zaplatí Newcastlu 7,9 milionu liber (asi 273 milionů korun).

"Ano, pro příští sezonu se připojím k Arsenalu," řekl Debuchy televizní stanici TF1. Po návratu z Brazílie by měl v nejbližších dnech v Londýně podstoupit lékařskou prohlídku a podepsat s Arsenalem smlouvu.

Osmadvacetiletý odchovanec Lille patřil mezi nejlepší hráče Francie na mistrovství světa, kde výrazně podporoval ofenzivu. Do Newcastlu zamířil z Lille v lednu 2013 údajně za 5,5 milionu liber. V Premier League má na kontě 43 zápasů a jeden gól.

Kroos nabídku Realu teď  neřeší

Naopak německý záložník Toni Kroos svůj případný odchod z Bayernu Mnichov do Realu chce řešit až po mistrovství světa.

"Říkám stále dokola, že nebudu dělat žádná rozhodnutí o své budoucnosti v průběhu světového šampionátu," řekl novinářům Kroos. V Bayernu má smlouvu už jen na jeden rok a s vedením se zatím nedohodl na jejím prodloužení.

"Nemůžu komentovat každý článek, který se objeví v médiích. Až MS skončí, rozhodnu se a bude to oficiálně oznámeno. Nestane se to však během turnaje. Nepodepíšu nic, když jsem s národním týmem," přidal čtyřiadvacetiletý středopolař.

Na mistrovství světa je jedním z klíčových hráčů německé reprezentace. Naposled v pátečním čtvrtfinále proti Francii připravil ze standardní situace vítězný gól Matsi Hummelsovi. V úterním semifinále se spoluhráči vyzve domácí Brazílii.

reklama