Bayern vyloupil Dortmund, Freiburg před Libercem vyhrál

23. 11. 2013 18:27
Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, uspěl na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. Bayern ve šlágru rozstřílel Dortmund 3:0
Bayern i díky skvělému závěru porazil Dortmund 3:0
Bayern i díky skvělému závěru porazil Dortmund 3:0 | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu potvrdili svou vládu v německé lize, když ve šlágru 13. kola zvítězili na půdě Dortmundu 3:0. Mnichovští nasázeli všechny tři góly až ve druhém poločase, z toho poslední dvě v samém závěru.

Hráči Frankfurtu remizovali na domácím hřišti se Schalke 3:3. Domácí, za které odehrál celý zápas český reprezentant Václav Kadlec, čekají na ligovou výhru již více než dva měsíce.

Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, uspěl na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. V dresu hostů nastoupil v základní sestavě také záložník Václav Pilař a odehrál 65 minut.

Vítězný gól Bayernu dal exdortmundský Götze

Fotbalisty Bayernu nasměroval za vítězstvím nad úřadujícím vicemistrem Mario Götze, který v létě právě z Dortmundu přestoupil za 37 milionů eur. Do vedení poslal obhájce titulu v 66. minutě krátce po svém příchodu na hřiště.

Na 2:0 zvýšil v 85. minutě Arjen Robben, jenž v květnu rozhodl svou brankou vzájemný souboj ve finále Ligy mistrů, a vzápětí zpečetil vítězství Bayernu Thomas Müller. Dortmund prohrál se svým velkým rivalem v lize poprvé od roku 2010 po šesti zápasech.

Přestřelka Frankfurtu se Schalke

Eintracht dokázal v duelu se Schalke otočit nepříznivé skóre z prvního poločasu. Po něm domácí prohrávali 0:2 vinou vlastního gólu Johannese Fluma a druhé ligové trefy obránce Joëla Matipa. Po změně stran ale zásah do vlastní branky odčinil právě Flum a dvěma góly zařídil obrat španělský útočník Joselu, letní posila z Hoffenheimu. První výhry po sedmi duelech se však Frankfurt nedočkal, čtyři minuty před koncem jej o ni připravila trefa Benedikta Höwedese.

Freiburg porazil Braunschweig díky trefě švýcarského záložníka Gelsona Fernandese. Pilař nastoupil v základní sestavě podruhé a celkově hrál teprve potřetí od svého příchodu do Německa. Vladimír Darida po svalovém zranění v sestavě Freiburgu chyběl stejně jako obránce Pavel Krmaš.

Freiburg, který bude hrát ve čtvrtek v Liberci, nastoupil v sestavě: Baumann - Sorg, Ginter, Höhn, Günter - Freis (88. Guédé), Fernandes, Höfler, Mehmedi (81. Coquelin), Pilař (64. Kerk) - Hanke.

Norimberk remizoval s Wolfsburgem 1:1, za domácí odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Jan Polák v dresu hostů se dostal na hřiště až v poslední minutě utkání. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart zůstal jen na lavičce náhradníků.