reklama

Frýdek po konci ve Spartě míří do švýcarské ligy, podepsal v Lucernu

Martin Frýdek mladší Martin Frýdek mladší autor: Sport Invest
Sedmadvacetiletý defenzivní univerzál si po třech měsících bez fotbalu našel nové angažmá. Od října bude nastupovat za švýcarský Lucern, se kterým podepsal smlouvu na dvě sezony.

"Švýcarsko je krásná a bezpečná země, liga je kvalitní a její zástupci to pravidelně potvrzují také v evropských pohárech. Mým tajným přáním bylo angažmá v německy mluvící zemi, což se v případě Lucernu podařilo. Věřím, že znalost jazyka mi hlavně v počátku angažmá hodně pomůže," uvedl ke svému novému angažmá Frýdek.

Do Lucernu odchází Frýdek po pětiletém působení ve Spartě, kde mu v létě vypršela smlouva. Letenští tak za něj neinkasují žádné odstupné. 

Frýdek nyní míří do povinné izolace, k dispozici by měl být trenérům Lucernu až v duelu proti Young Boys Bern, který se hraje 25. října. Poslední ostrý duel přitom sehrál v nadstavbě Fortuna:Ligy na začátku července, ale podle svých slov je na ligové tempo připraven. 

"Vždy jsem měl svoji hru založenou na dobré kondici, pečlivě jsem na ni pracoval. Troufám si říct, že jsem fyzicky skvěle připraven, trénoval jsem hlavně s bráchou," prohlásil Frýdek. 

Podle defenzivního univerzála je Lucern ideálním místem po sportovní i životní stránce. "Švýcarsko je krásná a bezpečná země, liga je kvalitní a její zástupci to pravidelně potvrzují také v evropských pohárech. Mým tajným přáním pak bylo angažmá v německy mluvící zemi, což se v případě Luzernu také podařilo. Věřím, že znalost jazyka mi hlavně v počátku angažmá hodně pomůže," uvedl Frýdek.

Ve Spartě skončil 22. července a od té doby se připravoval individuálně. "Vždy jsem měl svoji hru založenou na dobré kondici, pečlivě jsem na ní pracoval. Troufám si říct, že jsem fyzicky skvěle připraven, trénoval jsem hlavně s bráchou. Určitě budu potřebovat několik tréninků, abych se dostal do prvoligového tempa a zároveň se sžil s týmem, ale věřím, že mi to zabere jen několik tréninků," uvažoval sparťanský odchovanec.

FC Lucern je po třech kolech nové sezony švýcarské ligy na osmém místě desetičlenné tabulky. "Start soutěže sice Luzernu nevyšel dle představ, ale měli velmi těžký los a liga je nadále teprve na začátku. V posledních pěti letech byli dvakrát na třetím místě, dlouhodobým cílem klubu je účast v evropských pohárech. Beru to tak, že vzhledem ke svému věku, zkušenostem i vytvořeným podmínkám přicházím s jasným úkolem tento cíl pomoct splnit. Velkým plusem je nádherný stadion, i když ho minimálně na startu angažmá bohužel nezažiju zaplněný fanoušky," řekl Frýdek.

reklama