Futsalisté na ME podlehli Italům 0:7 a končí už ve skupině

7. 2. 2016 23:05
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Michal Pavlík

Bělehrad - Čeští futsalisté ve druhém vystoupení na mistrovství Evropy utrpěli s obhájcem titulu Itálií debakl 0:7 a bez bodu skončili poslední ve skupině. Svěřenci Tomáše Neumanna v Bělehradu neodčinili páteční prohru 5:6 s Ázerbájdžánem a potřetí za sebou na Euru nepostoupili do vyřazovací fáze.

Čechy by po úvodní ztrátě posunula do čtvrtfinále pouze senzační výhra, jenže Itálii dokonale vyšel vstup do zápasu a už ve 26. vteřině otevřel skóre Fortino. Šance na vyrovnání měli Holý a Rodek, ale favorita podržel brankář Mammarella a v jedenácté minutě přidal druhý gól "Azzurri" kapitán Gabriel Lima.

Ve druhém poločase Italové dominovali ještě víc a bronzovému medailistovi z ME 2010 nastříleli dalších pět branek. Již po čtyřiceti vteřinách zvýšil na 3:0 Alex Merlim, na kterého rychle navázali svou druhou trefou Fortino, vlastním gólem Koudelka a Honorino. Ve 33. minutě zmar českého výběru dokonal sedmým zásahem Patias.

Mistrovství Evropy futsalistů v Bělehradě:

Skupina D:

ČR - Itálie 0:7 (0:2)

Branky: 1. a 22. Fortino, 11. Gabriel Lima, 21. Alex Merlim, 22. vlastní Koudelka, 24. Honorino, 33. Patias.

Sestava ČR: Gerčák (32. Vahala) - Holý, Koudelka, Rešetár, Slováček - Cupák, Novotný, Hrubý, Kovács, Janovský, Záruba, Seidler, Rodek. Trenér: Neumann.