Futsalisté postoupili na ME. Chorvaté napadli rozhodčí

22. 3. 2009 20:30
Futsalisté porazili Chorvaty 3:2

Ostrava - Dva góly kapitána Martina Dlouhého posunuly české futsalisty na finálový turnaj mistrovství Evropy 2010 v Maďarsku.

Češi sice v rozhodujícím utkání kvalifikační skupiny v Ostravě proti Chorvatsku ještě necelé dvě minuty před koncem prohrávali, ale v infarktovém závěru Dlouhý z penalty vyrovnal a šest sekund před koncem otočil skóre na 3:2.

Ztrátu vítězství Chorvati neunesli a po závěrečném hvizdu dokonce fyzicky napadli rozhodčí.

Svěřenci trenéra Neumanna opět dokázali, že proti Chorvatům to v důležitých bitvách umí. Jistý postup dávala jen výhra a podle toho se český výběr v neděli na hřišti i zařídil. Úvod se nesl v jeho režii a aktivita vyústila i v kýžený vedoucí gól, který po perfektně zahraném signálu z trestného kopu zblízka vsítil v páté minutě nekrytý Sláma.

Chorvatsko poté začalo nepříjemně stupňovat svůj tlak. Těžkými momenty prošel domácí celek během pár sekund 15. minuty, ale střelu Cepara zblokoval Novotný a dělovka Novaka zaduněla o tyč.

Češi se už ve druhé půli dostali do těžké defenzivy. Ostřelování Mellerovy branky řídil agilní kapitán Despotovič, který ve 25. minutě trefil i břevno. Tlak hostů musel přinést gól. Do uzavřeného obranného bloku domácích Chorvati přece jen dokázali vniknout po rychle rozehrávce trestného kopu a Dulvat v 29. minutě poslal vyrovnávacím gólem na mistrovství Evropy soupeře.

Domácí museli tlačit, ale lepší protivník je takřka k ničemu nepustil. Když naopak v 39. minutě při risku bez gólmana dovedl míč do prázdné branky Novak, vypadalo to, že postup Chorvatska už je neodvratný.

Češi ale nevídaným závěrem otočili. Mareš si 74 sekund před koncem vysloužil přísnou penaltu a Dlouhý vzkřísil české naděje. Šest sekund před koncem pak Neumannovi svěřenci zasadili soupeři poslední direkt. Další sehraný signál po trestném kopu znovu využil Dlouhý, který zůstal zcela osamocený před brankou a šokovaným Chorvatům vytrhl takřka jistý postup z rukou.

Hosté závěr psychicky neunesli. Novak po třetím gólu srazil na středové čáře střelce Dlouhého, bezprostředně po zápase část chorvatské střídačky dokonce vtrhla na hřiště a fyzicky napadla i rozhodčí. Potyčku musela ukončit až bezpečnostní služba.