reklama

Vyloučený Brazilec chtěl ničit budku videorozhodčího, pak brečel na schodech

Už zase šťastný brazilský útočník Gabriel Jesus s trofejí pro vítěze jihoamerického šampionátu Už zase šťastný brazilský útočník Gabriel Jesus s trofejí pro vítěze jihoamerického šampionátu autor: Reuters
Večer plný různých emocí prožil brazilský fotbalista Gabriel Jesus. Útočník reprezentace "Kanárků" vstřelil ve finále Copy América gól, ale také viděl červenou kartu, vzteky málem převrátil budku s videem, plakal na schodech do kabiny a nakonec slavil na jihoamerickém šampionátu triumf.

Útočník Manchesteru Citry byl nejprve ve finále turnaje za hrdinu. Domácí Brazilci přišli sice ve 44. minutě souboje s Peru o vedení, ale Jesus jim ho ještě do přestávky vrátil, když se prosadil uvnitř pokutového území.

Po změně stran držel favorit těsný náskok. V 70. minutě pak Jesus situaci Brazilcům zkomplikoval. Po střetu s Carlosem Zambranem uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Naštvaný forvard dlouho u rozhodčího protestoval a dával najevo nesouhlas s verdiktem. Rozladění pak nezkrotil ani při odchodu z trávníku, kdy kopal do lahví s vodou, pak praštil do přístřešku pro čtvrtého rozhodčího, načež se pokusil převrátit budku, kde je rozhodčímu k dispozici video pro přezkoumání sporných situací.

Poté si Jesus sedl na schody vedoucí na slavném stadionu Maracaná v Riu de Janeiro ke kabinám a usedavě se rozplakal.

Jeho spoluhráči ale v oslabení přežili nápor Peruánců a dovedli finále k devátému triumfu v historii. Oslavil ho i šťastný Jesus.

Peruánci nedali kůži zadarmo, ale Copu vyhrála navzdory červené kartě Brazílie Peruánci nedali kůži zadarmo, ale Copu vyhrála navzdory červené kartě Brazílie Čtěte zde
reklama