Galatasaray veze remízu. Zenit ji v závěru ztratil

Sport Sport, Red Spo
12. 3. 2009 22:51
Hamburk - Galatasaray 1:1, CSKA Moskva - Šachtar Doněck 1:0

Praha - Fotbalisté Galatasaraye Istanbul remizovali ve čtvrtečním prvním zápase osmifinále Poháru UEFA na hřišti Hamburku 1:1 a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvetného utkání.

Turecký celek, za který nemohl kvůli žlutým kartám nastoupit český útočník Milan Baroš, hrál navíc od třiapadesáté minuty v deseti hráčích, když byl vyloučen hostující obránce Emre Asik.

Během závěrečného náporu německého celku se neprosadil ani další krajan David Jarolím, který odehrál s kapitánskou páskou celý zápas a inkasoval v třiašedesáté minutě žlutou kartu.

Domácí prostředí naopak svědčilo o něco lépe CSKA Moskvě. Čerstvý vítěz ruského superpoháru porazil v prestižním souboji Šachtar Doněck 1:0. O jedinou branku se postaral krátce po přestávce kanonýr Vágner Love, jenž proměnil nařízený pokutový kop.

Závěrečnou radost si užil i Luboš Kalouda, který přišel na hřiště v devětaosmdesáté minutě. V dresu poraženého celku naopak odehrál celý zápas obránce Tomáš Hübschman.

Jak ztratit bezbrankovou remízu v závěru by mohli vyprávět fotbalisté Zenitu Petrohrad.

Obhájce trofeje bude mít za týden v souboji s Udinese těžkou pozici, když si z Itálie odvezl porážku 0:2. Hosté, za něž odehrál celých devadesát minut také Radek Širl přitom drželi až do osmapadesáté minuty nerozhodný stav.

Poté ovšem jejich defenzivu poprvé pokořil Quagliarella v nastaveném čase přidal další zásah z penalty Di Natale.

Svou šanci na výrazný pohárový úspěch naopak drží Manchester City. Tým Marka Hughese přehrál v domácím prostředí po brankách Caiceda a Wrighta Phillipse dánský Aalborg 2:0 a směle tak vykročil za postupem do čtvrtfinále.