Infarktový závěr pro Liberec, bitvu záchranářů vyhrál Hradec

28. 4. 2013 19:00
Hradec Králové porazil v duelu sestupem ohrožených celků Teplice 2:0, Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi 3:2.
Jiří Štajner se stal hrdinou Liberce v utkání s Mladou Boleslaví
Jiří Štajner se stal hrdinou Liberce v utkání s Mladou Boleslaví | Foto: Eduard Erben

Teplice - Fotbalisté Hradce zvládli veledůležitý zápas sestupem ohrožených celků v Teplicích, které ve 25. kole porazili 2:0. Nejmladší kouč v ligové historii, jedenatřicetiletý Luboš Prokopec, si tak připsal vítěznou premiéru.

Severočeši vystřídali Hradecké na sestupové patnácté pozici, dnešní soupeř má v napěchovaném chvostu tabulky jen o bod víc.

Ve druhém nedělním duelu dalších dvou sousedů v tabulce přestřílel Liberec Mladou Boleslav 2:3. Vítěznou branku vsítil během hektickém závěru Jiří Štajner v 90. minutě.

Slovan tak úspěšně pokračuje v jarní jízdě za pohárovou Evropou, na níž mu nyní schází už jen tři body.

Rychlé góly z úvodu rozhodly

Hradečtí nebyli lepším týmem, výrazně jim ke třem bodům pomohly šťastné góly z úvodu utkání.

Grigara totiž už po půlminutě hry zaskočila hned první střela na bránu z kopačky Šislera, který teplického gólmana přeloboval z rohu pokutového území. Podruhé inkasoval v 15. minutě, když po střele Schwarze změnil míč mířící těsně mimo směr díky nerovnosti terénu.

Domácí rázem prohrávali 0:2 a museli se hnát do útoku. Litsingiho pokus z přímého kopu ale vyškrábl ze šibenice perfektním zákrokem Lindr, Mahmutovičovi chyběl k zakončení krok a Vachoušek zas mířil těsně nad.

Mahmutovič a spol. hrozili i po přestávce, hradecká obrana však pracovala pečlivě. Ofenzivu domácích přišel v závěru podpořit i Kerič, ale ani on kýžené góly dát nedokázal.

Boleslav neproměnila penaltu

Ve zprvu opatrném utkání získali úvodní převahu domácí. V 7. minutě pálil z dvaceti metrů Magera a Kovář musel míč krotit nadvakrát. Další práci měl liberecký gólman s hlavičkou Nešpora, ale opravdu horké chvilky jej čekaly v závěru první půlhodiny.

To za faul Delarge na Štohanzla kopal penaltu Jarolím, jenže trefil jen tyčku. Následnnou úspěšnou dorážku mu už rozhodčí správně neuznali.

Chvíli před přestávkou přišel trest. Rybalka stříleným centrem našel Rabušice a ten hlavou otevřel skóre.

Hektický závěr rozhodnul Štajner

Jen se týmy vrátily z kabin, mohli hosté vést už o dva góly. Na zadní tyči však Delarge mířil kolenem nad. V 56. minutě bylo srovnáno. Nešporovu střelu nešťastně tečoval do Kovářova protipohybu Kelič.

Utkání spělo ke skvělé koncovce. Kovář se znovu musel blýsknout proti Marešově ráně, aby vzápětí na druhé straně udeřil opět Rabušic.

Středočeši stupňovali svůj tlak a minutu před koncem se dočkali vyrovnání. Dělovkou pod břevno se prosadil střídající Sivrič. To však nebylo všechno. V samém závěru se trefil ještě Štajner, který tak přece jen přiklonil tři body na stranu Slovanu.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)
Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Tacina. ŽK: Kaufman, Ljevakovič, Jablonský, Litsingi - Šisler, Hadaščok, Hájek. Diváci: 3215.

Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner (27. Janič), Jablonský - Vondrášek (79. Kerič), Ljevakovič, Vachoušek, Podaný - Litsingi, Mahmutovič, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Hradec:Lindr - Holeš, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Hadaščok, Šisler, Schwarz (64. Strnad), Štěpán (90.+1 Jánošík) - Klapka - Kulič (58. Uškovič). Trenér: Prokopec.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:3 (0:1)
Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrič - 45. a 70. Rabušic, 90. Štajner. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zahustel, Bořil, Dosoudil, Jarolím - Sackey, Delarge, Kováč, Kušnír. Diváci: 3541.

Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (51. Mareš), Magera (61. Chramosta), Štohanzl (75. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Sackey (46. Šural), Rybalka - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

1. Plzeň 25 17 5 3 46:16 56
2. Sparta 25 16 6 3 43:18 54
3. Jablonec 25 11 8 6 43:33 41
4. Olomouc 25 11 8 6 34:24 41
5. Liberec 25 12 5 8 35:31 41
6. Dukla 25 9 11 5 40:28 38