Gebre Selassie dal gól, Norimberk se loučí s Bundesligou

10. 5. 2014 17:30
Fotbalisté Bayeru Leverkusen si v příští sezoně zahrají předkolo o účast v Lize mistrů.
ANi gól Thea Gebre Selassieho nezabránil k výhře Leverkusenu, a tím jeho postupu do předkola Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Leverkusen - Fotbalisté Bayeru Leverkusen si v příští sezoně zahrají předkolo o účast v Lize mistrů. V závěrečném 34. kole Bundesligy totiž porazili na svém hřišti Werder Brémy 2:1, a udrželi si tak čtvrté místo v tabulce před Wolfsburgem, který doma porazil 3:1 Mönchengladbach.

Bayer sice prohrával od 21. minuty po gólu českého záložníka Thea Gebre Selassieho, o dvanáct minut později však srovnal Ömer Toprak a o výhře Leverkusenu rozhodl v úvodu druhého poločasu Son Heung-Min.

Naopak s Bundesligou se loučí fotbalisté Norimberku, kteří potřebovali k záchraně na hřišti Schalke vyhrát, prohráli však 1:4. U prohry "asistoval" na pozici levého beka Adam Hloušek, který v dresu Norimberku odehrál 71 minut.

Jeho krajané a spoluhráči Tomáš Pekhart a Ondřej Petrák nebyli ani na lavičce náhradníků.

Hamburg si zahraje baráž o udržení

O bod před Norimberkem skončili fotbalisté Hamburgeru SV, kteří prohráli na hřišti Mohuče 2:3. Hamburk si tak zahraje baráž o udržení v Bundeslize s třetím týmem z 2. Bundesligy - Fürthem, nebo Paderbornem.

Celý zápas v dresu Mohuče odehrál obránce Zdeněk Pospěch, jenž asistoval u prvního gólu svého týmu. V dresu soupeře odehrál celý zápas na pozici levého beka Petr Jiráček, který zase přihrál na druhý gól Hamburku.

V tabulce sedmá Mohuč si tak stejně jako Wolfsburg a Mönchengladbach zahraje předkolo Evropské ligy.

Spolu s Norimberkem se po roce stráveném v Bundeslize vrací o patro níž Braunschweig, který na závěr prohrál v Hoffenheimu 1:3.

Lewandowski se stal králem střelců

Mistrovský Bayern Mnichov rozhodl o 29. výhře v sezoně až v nastavení zápasu se Stuttgartem, kdy se z hranice pokutového území trefil Peruánec Claudio Pizarro. Bundesligu tak Bayern vyhrál o 19 bodů před Dortmundem.

Dvěma góly se na výhře Dortmundu 4:0 na hřišti Herthy Berlín podílel Robert Lewandowski, který tak vstřelil 20. gól v sezoně a stal se ligovým králem střelců. Od příští sezony však bude polský útočník hájit barvy právě Bayernu.

Výsledky 34. kola:

Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (29. Klavan, 79. Hahn - 15. Joselu), Bayern Mnichov - Stuttgart 1:0 (90.+2 Pizarro), Hannover - Freiburg 3:2 (45. Huszti, 65. Rudněvs, 80. Prib - 50. Schmid, 78. Zulechner), Hertha Berlín - Dortmund 0:4 (41. a 81. Lewandowski, 44. Jojič, 82. Mchitarjan), Hoffenheim - Braunschweig 3:1 (15. Rudy, 64. Firmino, 70. Volland - 88. Hochscheidt), Leverkusen - Brémy 2:1 (33. Toprak, 53. Son - 21. Gebre Selassie), Mohuč - Hamburk 3:2 (7. Soto, 65. Malli, 82. Okazaki - 12. Lasogga, 84. Iličevič), Schalke - Norimberk 4:1 (6. Matip, 45. Neustädter, 75. Draxler, 90.+2 Obasi - 90.+1 Drmič), Wolfsburg - Mönchengladbach 3:1 (30. De Bruyne, 68. Perišič, 81. Knoche - 64. Kramer).