Za bombou od Schicka se Neuer jen ohlédl. Druhý gól proti Bayernu mu sebral VAR

Aktualizováno 19. 12. 2020 20:42
Český útočník Patrik Schick vstřelil v 13. kole čtvrtou branku v sezoně německé ligy, Leverkusen však po dvou trefách Roberta Lewandowského podlehl Bayernu Mnichov 1:2. Bavorský velkoklub před dvoutýdenní přestávkou vystřídal dnešního soupeře v čele tabulky.
Patrik Schick se raduje z branky proti Bayernu.
Patrik Schick se raduje z branky proti Bayernu. | Foto: Reuters

Schick navázal na trefu z minulého kola a v souboji o čelo tabulky se prosadil ve 14. minutě. Po signálu z rohového kopu se položil do centrovaného míče a výstavním volejem nedal brankáři Manuelu Neuerovi šanci.

Reprezentační útočník byl v prvním poločase hodně aktivní a síť za Neuerem rozvlnil po brejku i podruhé, gól ale kvůli těsnému ofsajdu neplatil.

Krátce před pauzou naopak udeřil Bayern, když se centrovaný míč dostal až k osamocenému Lewandowskému a čerstvě vyhlášený nejlepší hráč roku podle ankety FIFA pohodlně hlavou vyrovnal.

Po změně stran byl blízko gólu střídající Jamal Musiala, neboť trefil tyč, nakonec ale rozhodl tečovanou střelou Lewandowski z poslední akce zápasu.

To už na hřišti Schick nebyl, v 82. minutě jej vystřídal Lucas Alario. Leverkusen přišel o neporazitelnost a na Bayern ztrácí dva body.

Zápas v Mohuči rozhodla spolupráce dvou střídajících hráčů. V 86. minutě našel Tahith Chong centrem ve vápně Erina Dinkciho a ten hlavou zajistil Werderu tři body. Brémy se díky tomu posunuly na 12. místo, Mohuč je předposlední.

Lipsko nevyužilo šanci posunout se alespoň na pár hodin do čela soutěže. Svěřenci Juliana Nagelsmanna na svém hřišti jen remizovali 0:0 s Kolínem nad Rýnem a doma ztratili poprvé v sezoně. Na prvním místě zůstal o skóre Leverkusen, který bude svou pozici hájit od 18:30 v přímém souboji s Bayernem Mnichov.

Ani další změna trenéra nepomohla Schalke prolomit čekání na bundesligovou výhru. Celek z Gelsenkirchenu doma podlehl v premiéře pod vedením staronového kouče Huuba Stevense 0:1 Bielefeldu a nezvítězil už 29 utkání.

Hoffenheim uspěl díky gólu Ryana Sessegnona z 86. minuty na stadionu osmifinalisty Ligy mistrů Mönchengladbachu 2:1. Zraněný Pavel Kadeřábek v sestavě hostů znovu chyběl.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Augsburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (53. vlastní Framberger, 87. Ilsanker), Lipsko - Kolín nad Rýnem 0:0, Mohuč - Brémy 0:1 (90. Dinkci), Mönchengladbach - Hoffenheim 1:2 (34. Stindl z pen. - 75. Kramarič, 86. Sessegnon), Schalke - Bielefeld 0:1 (53. Klos), Leverkusen - Bayern Mnichov 1:2 (14. Schick - 43. a 90.+3 Lewandowski).

1. Bayern Mnichov 13 9 3 1 39:19 30
2. Leverkusen 13 8 4 1 28:12 28
3. Lipsko 13 8 4 1 24:9 28
4. Dortmund 13 7 1 5 26:18 22
5. Union Berlín 13 5 6 2 27:18 21
6. Wolfsburg 12 5 6 1 19:13 21
7. Stuttgart 12 4 6 2 26:19 18
8. Mönchengladbach 13 4 6 3 24:22 18